Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB priekšnieks piedalās Starptautiskās pretkorupcijas iestāžu asociācijas dibināšanā

24. Oktobris, 2006.

No 22. līdz 26.oktobrim Pekinā (Ķīnas Tautas Republikā) notiek Starptautiskās pretkorupcijas iestāžu asociācijas (IAACA) dibināšanas konference, kurā piedalās arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Aleksejs Loskutovs.

IAACA pirmajā konferencē piedalās apmēram 500 ar korupcijas apkarošanas un novēršanas darbu saistītu amatpersonu no vairāk nekā 120 valstīm, ieskaitot tieslietu ministrus, prokuratūras, specializētu pretkorupcijas iestāžu un citu tiesību aizsardzības iestāžu, valsts pārvaldes un kontroles institūciju amatpersonas, kā arī pārstāvji no daudzām starptautiskām starpvaldību un nevalstiskām organizācijām.

Strādājot divās plenārsēdēs un 14 darba grupās, konferences dalībnieki apspriedīs vairākas būtiskas ar korupcijas novēršanu un apkarošanu saistītās problēmas, pievērsīsies ANO Pretkorupcijas konvencijas statusam un tās īstenošanai, pretkorupcijas iestāžu statusam un funkcijām, uzvedības kodeksiem un ziņošanai par interešu konfliktu, kā arī pilsoniskās sabiedrības iesaistīšanai pretkorupcijas aktivitātēs.

Uzsverot korupcijas pretdarbības nozīmīgumu gan nacionālajā, gan starptautiskajā līmenī, konferences atklāšanas ceremonijā delegātus uzrunāja Ķīnas Tautas Republikas prezidents Hu Dziņtao (Hu Jintao). Par ANO Pretkorupcijas konvencijas ieviešanas un Starptautiskās pretkorupcijas iestāžu asociācijas izveides nozīmīgumu valstu starptautisko aktivitāšu attīstībā atzīmēja Ķīnas Tautas Republikas Ģenerālprokurors un ANO Narkotiku un noziedzības apkarošanas dienesta izpilddirektors.

ANO Narkotiku un noziedzības novēršanas dienesta izpilddirektors Antonio Maria Kosta (Antonio Maria Costa) atzina, ka Starptautiskās pretkorupcijas iestāžu asociācijas izveide ir "jauns apliecinājums pasaules patiesajiem centieniem likt kleptokrātiskās valsts amatpersonas un alkatīgos uzņēmējus aiz restēm". Viņš uzsvēra, ka jaundibinātajai asociācijai ir jākļūst par spēcīgu korupcijas apkarotāju starptautisko tīklu.

Pirmdien, 23.oktobrī konferences delegātus uzrunāja arī KNAB priekšnieks A.Loskutovs, kurš informēja par Latvijas paveikto korupcijas apkarošanas un krimināltiesību jomā, lai veiksmīgi pildītu tās starptautiskās saistības, kuras mūsu valsts uzņēmusies, ratificējot ANO un citas pretkorupcijas konvencijas.

A.Loskutovs informēja starptautiskas konferences dalībniekus par KNAB statusu un funkcijām korupcijas novēršanā un apkarošanā, atzīmējot arī citu tiesību aizsardzības iestāžu nozīmi korupcijas apkarošanā, kā arī pauda savu viedokli par tiesu praksi, nosakot sodu par koruptīviem noziedzīgiem nodarījumiem. KNAB priekšnieks īpaši uzsvēra, ka neskatoties uz to, ka kopš KNAB izveides pagājuši tikai četri gadi, Latvijas pretkorupcijas iestāde kļuvusi par vienu no tām valsts institūcijām, kura bauda lielu sabiedrības uzticību.

Noslēdzot savu uzstāšanos, KNAB vadītājs atzīmēja: "Mēs esam pārliecināti, ka bez statistikas datiem un skaitļiem, kas raksturo mūsu darba rezultātus, galvenais sasniegums ir lēnām pieaugošā sabiedrības izpratne par korupcijas riskiem un nodarīto kaitējumu. Mūsu lielākais atbalsts ir augošā pilsoniskā atbildība, kad iecietību pret korupcijas izpausmēm aizstāj ziņošana par koruptīviem tiesībpārkāpumiem, kā arī sabiedrības apzināšanās, ka pastāv tāda tiesību aizsardzības iestāde, kura ir spējīga pienācīgi izskatīt šādus ziņojumus un reāli aizstāvēt sabiedrības intereses."

Sīkāka informācija Starptautiskās pretkorupcijas iestāžu asociācijas (IAACA) mājas lapā internetā - http://www.iaaca.org/.