Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB aizturēja policijas inspektoru par līdzdalību kukuļošanā

5. Jūlijs, 2013.

Aizdomās par koruptīvu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu 2013.gada janvārī  uzsāktā kriminālprocesa ietvaros Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki vakar, 4.jūlijā, aizturēja Valsts policijas Rīgas reģiona policijas pārvaldes inspektoru.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, lai KNAB izmeklētājs aizturētu Valsts policijas Rīgas reģiona policijas pārvaldes inspektoru par līdzdalību kukuļošanā (Krimināllikuma 320.panta ceturtā daļa, 20.panta otrā un ceturtā daļa).

Krimināllietas ietvaros šā gada 19.februārī jau tika aizturētas trīs privātpersonas, kuras šā gada sākumā, uzdoties par Valsts policijas darbiniekiem, organizēja kukuļošanu un uzkūdīja kāda ārvalstu uzņēmuma pārstāvi dot 50 000 latu kukuli amatpersonām ar nolūku piesavināties saņemto naudu. Izmeklēšanas gaitā ir iegūti pietiekami pierādījumi, kas dod pamatu uzskatīt, ka Rīgas reģiona policijas pārvaldes inspektors ir atbalstījis kukuļa izspiešanas organizēšanu.

Informējam, ka KNAB 2010.gada septembrī uzsāka kriminālprocesu, kurā minētais policijas inspektors jau tika aizturēts par kukuļņemšanu. Šobrīd kriminālprocess ir iztiesāšanas stadijā un policijas inspektoram ir piemērots apsūdzētā statuss.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

_______________________________________

20.pants. Līdzdalība

(2) Par organizētāju uzskatāma persona, kas noziedzīga nodarījuma izdarīšanu organizējusi vai vadījusi.

(4) Par atbalstītāju uzskatāma persona, kas apzināti veicinājusi noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, dodot padomus, norādījumus, līdzekļus vai novēršot šķēršļus tā izdarīšanai, kā arī persona, kas iepriekš apsolījusi noslēpt noziedzīga nodarījuma izdarītāju vai līdzdalībnieku, noziedzīga nodarījuma izdarīšanas rīkus un līdzekļus, noziedzīga nodarījuma pēdas vai noziedzīgā kārtā iegūtos priekšmetus vai arī iepriekš apsolījusi iegādāties vai realizēt šādus priekšmetus.


320.pants. Kukuļņemšana

(1) Par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona pati vai ar starpnieku par kādu jau izdarītu likumīgu vai nelikumīgu darbību vai pieļautu bezdarbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, neatkarīgi no tā, vai pieņemtais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai,
— soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz diviem gadiem.

(2) Par kukuļa vai tā piedāvājuma pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona pati vai ar starpnieku pirms kādas likumīgas vai nelikumīgas darbības izdarīšanas vai neizdarīšanas kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, neatkarīgi no tā, vai pieņemtais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai,
— soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

(4) Par šā panta pirmajā vai otrajā daļā paredzētajām darbībām, ja tās izdarījusi organizēta grupa vai valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, vai ja kukulis izspiests,
— soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz vienpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.