Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB slēgs līdzdarbības līgumu par priekšvēlēšanu aģitācijas monitoringu

16. Novembris, 2004.

Atbilstoši Valsts pārvaldes iekārtas likuma 49.panta nosacījumiem KNAB paredzējis noslēgt līdzdarbības līgumu "Par politisko organizāciju un to apvienību priekšvēlēšanu aģitācijas monitoringu pirms 2005.gada pilsētas domes, novada domes un pagasta padomes vēlēšanām", kura mērķis ir iegūt informāciju par patiesajiem politisko organizāciju izdevumiem priekšvēlēšanu periodā.

Saskaņā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma 13.pantu un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likuma 9.pantu politisko organizāciju un to apvienību finansēšanas noteikumu kontroli veic Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

2004.gada februārī Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā tika izdarīti grozījumi, kas paredz priekšvēlēšanu izdevumu apmēra ierobežojumus. Lai nodrošinātu efektīvu politisko organizāciju vēlēšanu izdevumu kontroli, nepieciešams veikt priekšvēlēšanu aģitācijas monitoringu.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2003.gada 29.jūlija noteikumu Nr.419 "Kārtība, kādā tiešās pārvaldes iestādes slēdz līdzdarbības līgumus, un līdzdarbības līgumu publiskošanas kārtība" 8.punktu KNAB uzaicinājis potenciālos līdzdarbības līguma slēdzējus līdz 25.novembrim iesniegt pieteikumus, nosūtot tiem darba uzdevuma prasības un nosacījumus.

Līdzdarbības līguma slēdzējs tiks pilnvarots līdz 2005.gada pašvaldību vēlēšanu dienai veikt visu politisko organizāciju un to apvienību aģitācijas materiālu uzskaiti nacionālajos un reģionālajos televīzijas kanālos, radio stacijās un preses izdevumos.

Ar darba uzdevuma prasībām un nosacījumiem, kā arī līdzdarbības līguma projektu var iepazīties KNAB mājas lapā: