Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Šonedēļ GRECO plenārsēdē izskata ziņojumu par Latviju

3. Decembris, 2012.

Šonedēļ Latvijas delegācija Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Jaroslava Streļčenoka vadībā Strasbūrā piedalās Eiropas Padomes Pretkorupcijas starpvalstu grupas (GRECO – Groupe d’Etats contre la corruption) 58.plenārsēdē, kuras laikā 7.decembrī plānots apstiprināt ceturtās novērtēšanas kārtas ziņojumu par Latviju.

Ceturtā novērtēšanas kārta tika uzsākta 2012.gadā, un tās ietvaros tiek izvērtēts GRECO dalībvalstu tiesiskais regulējums un tā piemērošanas prakse korupcijas novēršanā parlamentos, tiesu sistēmā un prokuratūras iestādēs. Galvenie aplūkotie jautājumi korupcijas novēršanas jomā ir ētikas kodeksi, to ievērošanas uzraudzības mehānismi, piemērojamā atbildība, kā arī ar interešu konflikta novēršanu saistītie jautājumi, ienākumu deklarēšanas sistēma un iesniegtās informācijas pārbaudes mehānismi.

Lai novērtētu Latvijas situāciju korupcijas novēršanas jomā un sagatavotu ceturtās novērtēšanas kārtas ziņojumu un rekomendācijas trūkumu novēršanai, GRECO ekspertu delegācija apmeklēja Latviju šogad no 4. līdz 8.jūnijam. Šajā kārtā Latviju vērtēja četri eksperti no Lietuvas, Slovēnijas, Spānijas un Itālijas, kā arī pārstāvji no GRECO sekretariāta Strasbūrā.

GRECO darbības mērķis ir uzlabot tās dalībvalstu spēju apkarot korupciju un dinamiska savstarpējā novērtējuma procesa un dalībvalstu spiediena ceļā kontrolēt pieņemto saistību izpildi. Novērtējuma ziņojumu neatņemama sastāvdaļa ir rekomendācijas, par kuru ievērošanu dalībvalstij ir jāatskaitās GRECO plenārsēdē. Ar GRECO novērtējuma ziņojumiem par Latviju var iepazīties KNAB mājaslapā.

Eiropas Padomes līgumam par GRECO nodibināšanu Latvija pievienojās 2000.gada 15.jūnijā, līgumā paredzēto saistību izpildi Latvijā koordinē KNAB. Šobrīd GRECO sastāvā ir 49 dalībvalstis. Plašāk par GRECO – www.coe.int/greco.