Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB lūdz sākt kriminālvajāšanu par pretlikumīgām darbībām, pieņemot darbā fiktīvi strādājošas personas

20. Aprīlis, 2007.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētājs lūdz prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret Jūrmalas bibliotēku apvienības amatpersonām par iespējami pretlikumīgām darbībām, pieņemot darbā bibliotēkā un atalgojot fiktīvi strādājošas amatpersonas.

Izmeklēšanas ietvaros ir gūti pierādījumi, kas liecina, ka laika periodā no 2002.gada janvāra līdz 2006.gada janvārim Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā tika noformēti dokumenti par vairāku personu pieņemšanu darbā bibliotekāra amatā, bet faktiski šādi darbinieki iestādē nav strādājuši. Turpretī Jūrmalas Centrālās bibliotēkas grāmatvedības dokumentos ir atzīmes, ka šīs personas iestādē ir strādājušas, viņām regulāri ir tikusi maksāta darba alga, prēmijas un veikti citi maksājumi.

Saskaņā ar revidenta atzinumu piecām fiktīvi strādājošām personām par šo laika periodu kopumā ir aprēķināta un izmaksāta darba alga, prēmijas, pabalsti un dāvanas 21 157,73 LVL apmērā, cita veida maksājumos kopā 2082,44 LVL.

Uzskatot, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā ir savākti pietiekami pierādījumi, KNAB izmeklētājs ierosina uzsākt kriminālvajāšanu pret aizdomās turētajām amatpersonām. Pirmkārt, pret Jūrmalas bibliotēku apvienības direktori par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm (Krimināllikuma 318.panta pirmā daļa) un par nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem (Krimināllikuma 193.panta otrā daļa).

Otrkārt, pret Jūrmalas centrālās bibliotēkas galveno grāmatvedi un Jūrmalas bibliotēku apvienības direktores vietnieci pēc Krimināllikuma 318.panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm.

Visām aizdomās turētajām personām ir piemērots drošības līdzeklis - sūtījuma adreses paziņošana.