Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Par KNAB Ārvalstu padomnieku grupas sanāksmi

31. Marts, 2006.

Šodien, 31.martā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rīkoja Ārvalstu padomnieku grupas (Foreign Advisory Panel) sanāksmi, lai ārvalstu vēstniecību un starptautisko organizāciju pārstāvjus informētu par KNAB darbības rezultātiem 2005.gadā, kā arī iepazīstinātu ar turpmākajiem darba plāniem un prioritātēm.

Sanāksmes laikā KNAB priekšnieks Aleksejs Loskutovs un priekšnieka vietniece Juta Strīķe ārvalstu pārstāvjus iepazīstināja ar atklātajiem koruptīvajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, kā arī ar rezultātiem amatpersonu darbības un politisko organizāciju finansēšanas noteikumu kontrolē. Ārvalstu vēstnieki tika informēti par KNAB starptautiskajām aktivitātēm, sniedzot rekomendācijas un daloties pieredzē ar citām valstīm korupcijas novēršanas un apkarošanas jomā, piemēram, ar Maķedonijas, Bulgārijas, Moldovas, Tadžikistānas un Uzbekistānas pārstāvjiem.

KNAB informēja, ka Latvijas speciālistiem ir uzkrāta ievērojama ekspertīze pretkorupcijas jomā, tādēļ biroja priekšnieks A.Loskutovs pauda ieinteresētību piedalīties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) CIME komitejas Pretkukuļošanas darba grupā. KNAB līdzdalība vairotu šīs darba grupas kapacitāti un veicinātu konvencijas par "Ārvalstu amatpersonu kukuļošanu starptautiskajos biznesa darījumos" iedzīvināšanu Austrumeiropas reģionā.

Sanāksmes laikā tika pārrunāti arī galvenie panākumi un raksturīgākās problēmas Korupcijas novēršanas un apkarošanas valsts programmā 2004. - 2008.gadam noteikto uzdevumu izpildē.

Ārvalstu pārstāvji aktīvi interesējās par KNAB ierosinātajiem normatīvo aktu grozījumiem, kas paredz mazināt korupcijas riskus, piemēram, valsts un pašvaldību īpašumu iznomāšanā un interešu konfliktu novēršanā. Tika vērsta uzmanība uz vairāku tiesu spriedumu KNAB ierosinātajās krimināllietās vājo audzinošo efektu, jo vainīgajām personām tika piemērots tikai nosacīts sods. Sanāksmes dalībnieki vēlējās iegūt skaidrojumus arī par politiskās korupcijas krimināllietas materiālu publiskošanas apstākļiem un KNAB institucionālās neatkarības jautājumiem.

Ārvalstu padomnieku grupa tika izveidota neilgi pēc KNAB darbības uzsākšanas, tajā aicināti piedalīties vēstniecību, pārstāvniecību un starptautisko organizāciju pārstāvji Latvijā. Ārvalstu padomnieku grupas sanāksmes notiek aptuveni divas reizes gadā. Sanāksmēs birojs informē ārvalstu vēstniecības un starptautisko organizāciju pārstāvniecības par biroja darbību un uzrunā ārvalstu pārstāvjus par iespējamo palīdzību un sadarbību korupcijas novēršanā un apkarošanā.