Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB ierosina krimināllietu par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, izpaužot informāciju par azartspēļu biznesu

7. Janvāris, 2005.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ierosinājis krimināllietu pret Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas amatpersonām par dienesta pilnvaru pārsniegšanu.

KNAB operatīvās darbības rezultātā iegūtajos materiālos ir pietiekami fakti, kas norāda uz Krimināllikuma 317.panta otrajā daļā[1] paredzētajām noziedzīga nodarījuma pazīmēm. Iegūtie pierādījumi liecina, ka personiskās ieinteresētības dēļ amatpersonas izpaudušas komerciāla rakstura informāciju par azartspēļu biznesu. Tikai dienesta lietošanai paredzētā informācija amatpersonām bija kļuvusi zināma, veicot darba pienākumus laika posmā no 2003.gada līdz šim brīdim.

Amatpersonu izdarītās darbības acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai piešķirto tiesību un pilnvaru robežas, radot būtisku kaitējumu valsts varai un pārvaldes kārtībai, kā arī izraisot smagas sekas.


[1] 317.pants. Dienesta pilnvaru pārsniegšana

(1) Par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu vai uzliktu uzdevumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izraisījušas smagas sekas vai ja tās saistītas ar vardarbību vai ar vardarbības piedraudējumu, vai ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem vai ar naudas sodu līdz divsimt minimālajām mēnešalgām.