Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB pārstāv Latviju OECD Pretkorupcijas darba grupā

10. Decembris, 2012.

No 10. līdz 14.decembrim Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece korupcijas apkarošanas jautājumos Juta Strīķe kopā ar pārstāvjiem no Tieslietu un Ārlietu ministrijām un Ģenerālprokuratūras piedalās kārtējā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Kukuļošanas apkarošanas starptautiskajos biznesa darījumos darba grupas (Pretkorupcijas darba grupa) sanāksmē Parīzē.

Šodien KNAB pārstāvis kopā ar Ģenerālprokuratūras pārstāvi piedalīsies OECD Pretkorupcijas darba grupas tiesībsargājošo iestāžu darbinieku speciālajā sanāksmē, kuras laikā J.Strīķe informēs darba grupas locekļus par Latvijas centieniem veicināt uzņēmēju ziņošanu par korupciju.

11.decembrī tieslietu ministrs Jānis Bordāns informēs par Latvijas paveikto OECD Pretkorupcijas darba grupas sniegto rekomendāciju ieviešanā, lai nodrošinātu Latvijas tiesību aktu atbilstību OECD konvencijai "Par ārvalstu amatpersonu kukuļošanas apkarošanu starptautiskajos biznesa darījumos" (Pretkorupcijas konvencija).

Atbilstoši Latvijas ārpolitikas prioritātei – iestāšanās OECD un attiecīgi pievienošanās OECD Pretkorupcijas konvencijai – KNAB sadarbībā ar citām Latvijas institūcijām uzsāka darbu pie nepieciešamo normatīvo aktu grozījumu izstrādes, lai tuvākajā laikā nodrošinātu Latvijas atbilstību minētās konvencijas nosacījumiem. Šobrīd ir izstrādāta virkne grozījumu Krimināllikumā un likumā "Par uzņēmumu ienākuma nodokli", kā arī ir izveidota darba grupa Tieslietu ministrijas vadībā, lai izstrādātu nepieciešamos priekšlikumus tiesiskā regulējuma pilnveidošanai saistībā ar piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskām personām.