Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Starptautiskajā pretkorupcijas dienā nosaukti labāko pretkorupcijas videoklipu autori

9. Decembris, 2011.

corr11_logo-en.jpg - 14.21 KBPiektdien, 9.decembrī, kad visa pasaule atzīmē Starptautisko pretkorupcijas dienu, tika nosaukti labāko pretkorupcijas videoklipu autori, saņemot balvas par radošo pieeju attieksmes paušanā pret korupciju un tās negatīvajām sekām.

Pretkorupcijas videoklipu konkurss tika rīkots pirmo reizi, tas guva lielu skolēnu un jauniešu atsaucību, konkursa organizētāji atzinīgi novērtējuši viņu izpratni par korupcijas radītajām sekām.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks uzsver: „Mēs apzināti šajā dienā vēršamies pie jauniešiem, visi iepriekšējie radošie konkursi pierādījuši, ka esam uz pareizā ceļa – jauniešu aktivitāte, viņu domu lidojums un savos darbos paustās atziņas apliecina, ka esam gatavi ne tikai nosodīt korupciju, bet arī pateikt savu NĒ korupcijai!” Jaunieši ir gatavi ienest sabiedrībā un publiskajā pārvaldē jaunas vērtības, pārliecināts KNAB priekšnieks.

Konkursa organizētājs – Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā, tās izpilddirektore Līga Smildziņa-Bērtulsone pauž gandarījumu, ka daudzu palātas biedru sniegtais atbalsts ļauj izcelt konkursa idejas nozīmību, aicinot jauno paaudzi ne tikai izprast korupcijas postošo ietekmi un sekas uz sabiedrību kopumā, bet arī aktīvi rosināt jauniešus piedāvāt savus risinājumus un argumentēt, kādēļ vērts rīkoties ētiski un godprātīgi. Arī uzņēmējdarbības vide kļūs konkurētspējīgāka, ja pēc iespējas vairāk uzņēmumu ievēros vienkāršos, taču būtiskos labas biznesa prakses principus. Šo principu ieviešana katrā atsevišķā uzņēmumā nodrošinās godīgas konkurences apstākļus, tādējādi spēcinot visas Latvijas ekonomiku.

2011.gada radošo videoklipu konkursā jauniešiem:

 • pirmā vieta un 150 latu naudas balva piešķirta Edgaram Trankalim (18 gadi, Liepājas Valsts 1.ģimnāzija) par videoklipu „Labākai nākotnei”;
 • otrā vieta un 100 latu naudas balva piešķirta Pāvela Jacuka (18 gadi, Rīgas Valsts 2.ģimnāzija) grupai par videoklipu „Korupcija... netiks nepamanīta!”;
 • trešā vieta un 70 latu naudas balva piešķirta Rutai Aprupei (18 gadi, Krāslavas Valsts ģimnāzija) par videoklipu „Pret korupciju ar KNABingu!”.

Savukārt veicināšanas balvas piešķirtas:

 • Katrīnai Bāliņai un Sigitai Kalniņai (18 gadi, Ogres Valsts ģimnāzija) par videoklipu „Visi cilvēki ir līdzvērtīgi”;
 • Ivaram Utinānam (21 gads, Daugavpils) par videoklipu „Sāc ar mazāko. Apturi laicīgi”;
 • Oļegam Skripņikam (16 gadi, Rīgas 21.vidusskola) par videoklipu „Izeja ir vienmēr”;
 • Tomam Leinasaram (17 gadi, Rīgas Valsts 3.ģimnāzija) par videoklipu „Korupcijas Norobežo”;
 • Rūdolfam Miķelsonam (17 gadi, Talsu 2.vidusskola) par videoklipu „Nē korupcijai! (Korumpēti ierēdņi ir valsts zārka nagla)”;
 • Gatim Unguram (21 gads, Latvijas Kultūras akadēmija) par videoklipu „KRUPIM jeb Korupcijas nedarbojas”;
 • Erko Risthein (Rīgas Ekonomikas augstskola) par videoklipu „E-governance Brings Down Corrruption”.

KNAB darbinieku simpātiju balva piešķirta Edmundam Grossam (21 gads, Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola) par trīs videoklipiem „Tālāk no cietuma vārtiem”, „Ar KNABu nejoko!” un „Priekšniekam”.

Korupcijas novēršanas tēmai veltīto videoklipu konkursu jauniešiem Starptautiskās pretkorupcijas dienas ietvaros organizēja KNAB, ASV vēstniecība Latvijā un Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā (AmCham).

ASV vēstniecības Latvijā simpātiju balva „Embassy’s Favorite” ir piešķirta Ivaram Utinānam par videoklipu „Sāc ar mazāko. Apturi laicīgi”.

Desmit labāko videoklipu autoriem piešķirtas arī ASV vēstniecības un Amerikas tirdzniecības palātas (AmCham) un tās biedru speciālbalvas:

 • Edgaram Trankalim, Pāvelam Jacukam, Rutai Aprupei un Erko Risthein – ASV vēstniecības, AmCham un tās biedru speciālbalvas, tai skaitā prakses iespējas uzņēmumos;
 • Katrīnai Bāliņai un Sigitai Kalniņai – ASV vēstniecības, AmCham un tās biedru speciālbalvas, tai skaitā mentoringa pakalpojumi;
 • Gatim Unguram – ASV vēstniecības, AmCham un tās biedru speciālbalvas;
 • Rūdolfam Miķelsonam, Tomam Leinasaram, Oļegam Skripņikam – ASV vēstniecības, AmCham un tās biedru speciālbalvas, tai skaitā Cool PC datorpeles;
 • Ivaram Utinānam – ASV vēstniecības, AmCham un tās biedru speciālbalvas, tai skaitā I-pod Nano.

Videoklipu konkursa labākos darbus var noskatīties KNAB izveidotajā YouTube kontā KNABpretKorupciju.