Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB lūdz uzsākt kriminālvajāšanu par kukuļa piesavināšanos

8. Februāris, 2005.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2005.gada 7.februārī nosūtījis Vidzemes tiesas apgabala prokuratūrai 2004.gada 9.novembrī ierosināto krimināllietu par kukuļa Ls 500 piesavināšanos.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka aizdomās turētā persona saņēmusi kukuli nodošanai Madonas rajona prokuratūras amatpersonai un to piesavinājusies, tādējādi izdarot noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 321.panta[1] pirmajā daļā.

Kukulis 500 latu apmērā bija paredzēts par krimināllietas izbeigšanu attiecībā pret personu, kas šajā lietā apsūdzēta par patvaļīgu koku ciršanu.

KNAB uzskata, ka aizdomās turētās personas vaina ir pierādīta un kriminālvajāšanas uzsākšanai ir savākti visi nepieciešamie pierādījumi.

Patlaban aizdomās turētajai personai piemērots drošības līdzeklis paraksts par dzīves vietas nemainīšanu.[1] 321.pants. Kukuļa piesavināšanās

(1) Par kukuļa piesavināšanos, ko persona saņēmusi nodošanai valsts amatpersonai vai ko tā pieņēmusi, uzdodoties par valsts amatpersonu, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar mantas konfiskāciju, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.