Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB aicina Saeimu novērst interešu konflikta risku deputātu darbībā

15. Jūlijs, 2008.

Lai novērstu interešu konflikta situācijas Saeimas deputātu darbībā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nosūtījis Saeimai lūgumu risināt jautājumu par Saeimas deputātu palīgiem – viņu pieņemšanu darbā un darba kontroli. KNAB aicina nodrošināt likuma normu ievērošanu un novērst interešu konflikta situāciju rašanās iespēju.

Latvijas parlamentam nosūtītajā vēstulē KNAB informē, ka izvērtējis visu 8. un 9.Saeimas deputātu darbības – saistībā ar viņu radinieku pieņemšanu darbā par saviem palīgiem, atbilstību likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" (turpmāk – likums) prasībām. Pārbaudes rezultātā tika konstatēts 21 gadījums, kad 8. vai 9.Saeimas deputātiem par palīgiem strādā vai ir strādājuši radinieki. Izsakot priekšlikumu par sava radinieka iecelšanu amatā, kā arī kontrolējot un uzraugot palīgam uzlikto pienākumu izpildi, deputāti pārkāpuši likuma prasības, jo veica ar amata pienākumu izpildi saistītas darbības interešu konflikta situācijā.

KNAB uzskata, ka tādējādi Saeimas deputāti veicina sabiedrības neuzticēšanos valsts amatpersonu darbībai, jo amata pienākumu veikšana attiecībā uz radinieku notiek personiskās un mantiskās ieinteresētības ietekmē.

KNAB pieņēmis lēmumu 13 bijušos vai esošos Saeimas deputātus saukt pie administratīvās atbildības par likumā noteikto ierobežojumu neievērošanu, no tiem deviņi deputāti lēmumu nav apstrīdējuši (astoņi jau samaksājuši uzlikto naudas sodu), savukārt četri deputāti lēmumu pārsūdzējuši Administratīvajā rajona tiesā.

Astoņos gadījumos iestājies noilgums un saskaņā ar likumu pieņemts lēmums izbeigt vai arī neuzsākt lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā.