Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Latgalē aizturētas piecas muitas amatpersonas

1. Novembris, 2007.

Īstenojot ilgstošu operatīvi tehnisko pasākumu kompleksu, 2007.gada 30.oktobrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki vairāku kriminālprocesu ietvaros veikuši kratīšanas un aizturējuši vairākas personas aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kukuļošanu personu grupā un kontrabandu.

KNAB uzsāktā kriminālprocesa ietvaros 30.oktobrī Rēzeknes un Ludzas rajonā tika aizturētas piecas Valsts ieņēmuma dienesta Latgales reģionālās iestādes muitas amatpersonas par pretlikumīgām darbībām, kas saistītas ar dienesta pienākumu pildīšanu. Kratīšanu KNAB darbinieki veica sadarbībā arī ar Finanšu policijas Iekšējās drošības dienesta darbiniekiem.

Kriminālprocesa ietvaros KNAB izmeklētājs 2007.gada 1.novembrī pieņēmis lēmumus atzīt muitas amatpersonas par aizdomās turētajiem dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā, kā arī kukuļa izspiešanā, ko izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās (Krimināllikuma 318.panta otrā daļa un 320.panta trešā daļa).

Patlaban pirmstiesas izmeklēšana turpinās un tiek lemts jautājums par drošības līdzekļu piemērošanu aizturētajām muitas amatpersonām.

_________________________________________

318.pants. Dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana

(1) Par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz trim gadiem vai bez tā.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izraisījušas smagas sekas vai ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz pieciem gadiem vai bez tā.

320.pants. Kukuļņemšana

(1) Par kukuļa pieņemšanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, to piedāvājuma apzināti prettiesisku pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona pati vai ar starpnieku, par kādas darbības izdarīšanu vai neizdarīšanu kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai lielā apmērā vai ja kukulis pieprasīts, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu.

(3) Par šā panta pirmajā un otrajā daļā paredzētajām darbībām, ja tās saistītas ar kukuļa izspiešanu vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu.