Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB lūdz uzsākt kriminālvajāšanu par kukuļa došanu tiesu izpildītājam

6. Decembris, 2004.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis krimināllietu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret 25.novembrī aizturēto personu par kukuļa došanu zvērinātam tiesu izpildītājam.

KNAB uzskata, ka pirmstiesas izmeklēšanā savākti pietiekami pierādījumi, lai pret aizdomās turamo personu uzsāktu kriminālvajāšanu pēc Krimināllikuma 323.panta par kukuļdošanu. Noziedzīgais nodarījums izpaudās kukuļa piedāvājumā un tā nodošanā zvērinātam tiesu izpildītājam, lai viņš, izmantojot savu dienesta stāvokli, veiktu nelikumīgas darbības saistībā ar izpildu lietu pret uzņēmējsabiedrību, kurā aizturētā persona ieņem direktora amatu.

Par kukuļa piedāvājumu tiesu izpildītājs informēja KNAB un pēc kukuļa daļas 40 latu apmērā nodošanas aizdomās turamā persona aizturēta Kriminālprocesa kodeksa 120.panta kārtībā.

Krimināllieta nosūtīta Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc Krimināllikuma 323.panta panta pirmās daļas[1].[1] 323.pants. Kukuļdošana

(1) Par kukuļdošanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu nodošanu vai piedāvāšanu, ja piedāvājums pieņemts, personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem.