Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB ierosina precizēt biroja tiesisko regulējumu

23. Oktobris, 2009.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (turpmāk – birojs) ir sagatavojis likumprojektu saistībā ar nepieciešamajiem grozījumiem Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā, lai precizētu tā funkcijas korupcijas novēršanā un biroja amatpersonu darba tiesiskās attiecības.

Likumprojekts paredz precizēt biroja funkcijas korupcijas novēršanā, nosakot, ka birojs izstrādās attīstības plānošanas dokumentus un ziņojumus, koordinēs to izpildi. Tāpat birojs analizēs ne tikai valsts iestāžu, bet arī citu iestāžu – pašvaldību iestāžu, valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību praksi korupcijas novēršanā un atklātos korupcijas gadījumus. Pamatojoties uz to, birojs sniegs iestādēm metodiskos ieteikumus un koordinēs to ieviešanu.

Saskaņā ar sagatavotajiem grozījumiem par korupcijas attīstības tendencēm un atklātajiem korupcijas gadījumiem birojs informēs gan sabiedrību, gan kompetentās institūcijas, t.sk. valsts augstākās amatpersonas.

Ņemot vērā, ka birojs veic resoriskās pārbaudes gadījumos, kad informācija par iespējamu likumpārkāpumu nav pietiekama, lai izlemtu jautājumu par kriminālprocesa vai administratīvā pārkāpuma lietas uzsākšanu, likumprojektā tiks noteikta biroja veikto resorisko pārbaužu veikšanas kārtība un termiņi.

Likumā tiks pilnveidots tiesiskais regulējums attiecībā uz biroja amatpersonu administratīvo atbildību, nosakot ierobežojumus un kārtību, kādā biroja amatpersona saucama pie atbildības. Biroja amatpersonām tiks noteikta tiesiskā aizsardzība gadījumā, kad tās, pildot amata pienākumus, izdara likumpārkāpumu, kas atzīstams par izdarītu attaisnota profesionāla riska situācijā.

Birojs sagatavojis arī grozījumus, lai novērstu tiesību normu dažādu interpretāciju saistībā ar darba tiesiskajiem jautājumiem un vairākas neprecizitātes, kā arī izslēgtu reālajai situācijai neatbilstošas normas, kas apgrūtina biroja darbību.