Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB rīko starptautisku pretkorupcijas konferenci

11. Oktobris, 2012.

Atzīmējot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja desmito gadadienu, 2012.gada 19.oktobrī KNAB rīko starptautisku konferenci „Korupcijas novēršana un apkarošana Latvijā – 10 gadi”.

Konferences mērķis ir novērtēt paveikto korupcijas novēršanā un apkarošanā, kā arī apspriest divus sekmīgai pretkorupcijas politikai svarīgus jautājumus – juridisko personu atbildība par noziedzīgiem nodarījumiem un efektīva interešu konflikta novēršana.

Starptautisko konferenci atklās Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, uzrunas konferences dalībniekiem teiks Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijas priekšsēdētājs Aleksejs Loskutovs un KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks. Piedalīties starptautiskajā konferencē un paust savu viedokli ir aicināti parlamenta, tiesu varas un valdības pārstāvji, mācību spēki un pretkorupcijas jomas eksperti, Latvijas un citu valstu tiesībsargājošo iestāžu vadītāji.

Diskusijā par juridiskās personas atbildību tiks izvērtēta 2005.gadā ieviestā tiesiskā regulējuma efektivitāte un praktiskā piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošana juridiskajām personām. Šajā diskusijā ir aicināti uzstāties pārstāvji no Augstākās tiesas, Tieslietu ministrijas, Ģenerālprokuratūras, Latvijas Universitātes un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja. Lai nodrošinātu pēc iespējas plašāku diskusiju, konferences dalībniekus ar starptautisko pieredzi iepazīstinās ārvalstu eksperti no Lietuvas un Polijas specializētajām pretkorupcijas iestādēm, Somijas Tieslietu ministrijas un Šveices Federālās prokuratūras, kā arī starptautisko organizāciju – Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas un Eiropas krāpšanas apkarošanas biroja – pārstāvji.

Konferencē tiks izvērtēts Latvijā ieviestais interešu konfliktu novēršanas modelis un diskutēts par iestāžu vadītāju lomu interešu konfliktu novēršanā savā iestādē un par valsts amatpersonu ienākumu deklarēšanas sistēmu. Šajā diskusijā ir aicināti uzstāties pārstāvji no Valsts prezidenta kancelejas, Saeimas, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, Valsts ieņēmumu dienesta, Lauku atbalsta dienesta, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas un nevalstiskajām organizācijām.

Ar konferences darba kārtību var iepazīties KNAB mājaslapā.

Konferences materiāli