Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB par krāpšanu aiztur Gulbenes pašvaldības amatpersonu

20. Maijs, 2011.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesa ietvaros 2011.gada 17.maijā aizturēja Gulbenes novada pašvaldības amatpersonu un kādu komercuzņēmuma valdes locekli par pretlikumīgu un krāpniecisku darbību veikšanu saistībā ar pašvaldības iepirkumu.

Patlaban KNAB rīcībā esošo pierādījumu kopums liecina, ka Gulbenes novada amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli un pildot amata pienākumus, un komercuzņēmuma valdes loceklis ilgā laika posmā, grupā pēc iepriekšējas vienošanās ar divu komercuzņēmumu amatpersonām, saistībā ar Gulbenes pašvaldības iepirkumu veica krāpnieciskas un citas pretlikumīgas darbības, radot zaudējumus valstij vismaz 7 218 LVL apmērā.

Uzskatot, ka iegūti pietiekami pierādījumi, KNAB izmeklētājs pašvaldības amatpersonu un komercuzņēmuma valdes locekli atzina par aizdomās turētajiem noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā, kas paredzēts Krimināllikuma 177.panta otrajā daļā un 275.panta otrajā daļā.

Patlaban kā drošības līdzeklis aizdomās turētajiem ir noteikts aizliegums tuvoties noteiktām personām, turklāt pašvaldības amatpersonai – arī aizliegums pildīt amata pienākumus pašvaldībā.
_______________________

177.pants. Krāpšana

(1) Par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu (krāpšana), —
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām.

(2) Par krāpšanu, ja tā izdarīta atkārtoti vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, —
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai ar mantas konfiskāciju, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.

275.pants. Dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošana un viltota dokumenta, zīmoga un spiedoga realizēšana un izmantošana

(1) Par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu —
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz četrdesmit minimālajām mēnešalgām.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai mantkārīgā nolūkā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tās radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, —
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām.