Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB ierosina krimināllietu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu

19. Augusts, 2005.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ierosinājis krimināllietu pēc Krimināllikuma 318.panta otrajā daļā paredzētajām noziedzīga nodarījuma pazīmēm par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kas izraisījusi smagas sekas. Minētās pazīmes konstatētas zvērinātas tiesu izpildītājas darbībās.

KNAB iegūtie pierādījumi liecina, ka nekustamā īpašuma izsolē saņemto naudu zvērināta tiesu izpildītāja sadalījusi pretēji likuma prasībām un nav apmierinājusi prasījumus atbilstoši prioritātei, tādējādi pārkāpjot Civilprocesa likuma 628. pantā noteikto normu par prasījumu apmierināšanas secību.

2005. gada jūlijā tiesu izpildītāja pārdevusi parādniekam piederošu nekustamo īpašumu izsolē par 63 800 latiem. Tomēr izsolē iegūto naudu tiesu izpildītāja nepārskaitīja fiziskai personai, kurai pieder ar šā nekustamā īpašuma ķīlu nodrošināta prasījuma pirmtiesības (prasījums 181 000 latu).

Tiesu izpildītāja veikusi piedziņu par labu otrajam prasītājam - kādai juridiskai personai (prasījums 300 000 latu), pārskaitot tās kontā 59 400 latu.318.pants. Dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana

(1) Par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz trim gadiem vai bez tā.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izraisījušas smagas sekas vai ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz pieciem gadiem vai bez tā.