Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB rosina uzsākt kriminālvajāšanu par naudas izkrāpšanu no NBS amatpersonām

28. Decembris, 2012.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai 2010.gada jūlijā uzsāktā kriminālprocesa materiālus, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret divām personām par naudas izkrāpšanu, lai it kā ar viņu palīdzību nokārtotu invaliditātes piešķiršanu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) amatpersonām veselības stāvokļa dēļ.

Izmeklēšanas gaitā iegūto pierādījumu kopums dod pamatu KNAB izmeklētājam uzskatīt, ka divas personas – bijušais NBS darbinieks, izmantojot savas zināšanas un pieredzi, pēc iepriekšējas vienošanās ar kādu ģimenes ārstu – ar viltu izkrāpuši naudu, radot priekšstatu, ka viņi varētu ietekmēt NBS amatpersonu atvaļināšanas iemeslu, lai saņemtu normatīvajos aktos noteikto kompensāciju sakarā ar iegūto invaliditāti.

Pirmstiesas izmeklēšanas ietvaros iegūti pietiekami pierādījumi trim epizodēm, konstatējot, ka laika posmā no 2009.gada līdz 2010.gadam bijušais NBS darbinieks izkrāpa naudu kopumā 6 820, bet ģimenes ārsts – 540 latu apmērā.

KNAB izmeklētājs rosina saukt pie kriminālatbildības abas aizdomās turētās personas par krāpšanu, kas izdarīta atkārtoti un personu grupā pēc iepriekšējās vienošanās (Krimināllikuma 177.panta otrā daļa).

Krimināllietas ietvaros KNAB sadarbojies ar Aizsardzības ministriju.
______________________________________________

177.pants. Krāpšana

(1) Par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu (krāpšana), —
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām.

(2) Par krāpšanu, ja tā izdarīta atkārtoti vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, —
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai ar mantas konfiskāciju, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.