Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB priekšnieks piedalās Starptautiskās pretkorupcijas akadēmijas pirmajā asamblejā

29. Novembris, 2012.

No 2012.gada 29. līdz 30.novembrim Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks piedalās Starptautiskās pretkorupcijas akadēmijas (IACA) pirmajā dalībvalstu asamblejā Vīnē. Tās laikā tiek plānots ievēlēt IACA valdi, kā arī notiks diskusija par budžetu un turpmākajām akadēmijas aktivitātēm. Asambleja kalpo kā IACA forums, kura laikā tās dalībvalstīm ir pilnvaras pieņemt rekomendācijas attiecībā uz akadēmijas darbību, pieņemt tās darba programmu un budžetu.

Starptautiskās pretkorupcijas akadēmijas (International Anti-Corruption Academy, IACA) uzdevums ir veicināt reālu un efektīvu korupcijas novēršanu un apkarošanu, pilnveidojot tiesībsargājošo institūciju darbinieku profesionālo kvalifikāciju pretkorupcijas jautājumos, sniedzot tehnisko palīdzību un veicinot starptautisko sadarbību korupcijas apkarošanā.

Līgumam par Starptautiskās pretkorupcijas akadēmijas kā starptautiskas organizācijas izveidi Latvija pievienojās 2011.gada 4.oktobrī, tā izpildi Latvijā koordinē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

Līgums tika atvērts parakstīšanai 2010.gada 2.septembrī Vīnē, un tas ir stājies spēkā 2011.gada 8.martā. Šobrīd līgumam pievienojušās kopumā 58 valstis un trīs starptautiskās organizācijas.

Plašāka informācija ir pieejama Starptautiskās pretkorupcijas akadēmijas mājaslapā internetā: http://www.iaca.int/.