Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB ierosina uzsākt kriminālvajāšanu pret trim personām saistībā ar kukuļošanu NP Limbažu filiālē

8. Decembris, 2005.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Ģenerālprokuratūrai krimināllietas materiālus saistībā ar divām kukuļošanas epizodēm Naturalizācijas pārvaldes (NP) Valmieras nodaļas Limbažu filiālē 2005.gada oktobrī. KNAB izmeklētājs uzskata, ka savākti pietiekami pierādījumi kriminālvajāšanas uzsākšanai pret visām trim aizdomās turētām personām.

KNAB izmeklētājs ierosina uzsākt kriminālvajāšanu pret NP amatpersonu par kukuļņemšanu (Krimināllikuma 320.panta pirmā daļa) un vēl pret divām kukuļošanā iesaistītajām privātpersonām: vienu - par starpniecību un kukuļa piesavināšanos (Krimināllikuma 321.panta pirmā daļa un 322.panta otrā daļa), otru - par kukuļdošanu (Krimināllikuma 323.panta pirmā daļa).

Kriminālprocesa materiāli liecina, ka NP amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, ar starpnieka palīdzību veica darbības, kas saistītas ar kukuļa pieņemšanu (1 100 un 1 000 eiro), lai pilsonības pretendenti bez attiecīgām priekšzināšanām sekmīgi nokārtotu naturalizācijas eksāmenu un līdz ar to varētu iegūt Latvijas Republikas pilsonību. Savukārt starpnieks par palīdzēšanu naturalizācijas pretendentiem piesavinājies daļu no NP amatpersonai paredzētā kukuļa.