Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Saeimas apakškomisijā pārrunāja 2013. gada KNAB darba rezultātus

11. Marts, 2014.

Šodien, 11.martā,  Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijā pārrunāja 2013.gada Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darba rezultātus.

KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks kā būtiskākos 2013.gada sasniegumus minēja izstrādātos un apstiprināšanai Ministru kabinetā iesniegtos vairākus normatīvo aktu projektus, kā arī sniegtos priekšlikumus citu institūciju izstrādātajiem tiesību aktu projektiem. Šī apjomīgā darba rezultātā pagājušajā gadā stājušās spēkā būtiskas izmaiņas tiesiskajā regulējumā saistībā ar partiju finansēšanu un priekšvēlēšanu aģitāciju un veikts aktīvs darbs, lai pievienotos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Kukuļošanas apkarošanas starptautiskajos biznesa darījumos darba grupai (Pretkukuļošanas darba grupa).

Līdztekus tam pērn KNAB nodeva kriminālvajāšanas sākšanai vairākas liela apmēra krimināllietas. Korupcijas apkarošanas jomā palielinājies nosūtīto kriminālprocesu skaits par 33%, bet uzsākto kriminālprocesu skaits – par 14%. Darbs turpinājies arī  pie atklātības nodrošināšanas par visiem valsts amatpersonu izdarītajiem pārkāpumiem korupcijas novēršanas jomā, publiskojot spēkā stājušos lēmumus KNAB mājas lapā.

KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks atzina, ka ir mainījusies KNAB komunikācijas forma, jo arvien vairāk iedzīvotāju vēršas pie KNAB gan telefoniski, gan rakstiski, gan personīgi ierodoties un jautājot pēc konsultācijām un lūgumiem sniegt dažāda veida skaidrojumus. 2013.gadā saņemti 4 472 zvani (2012.gadā – 2 963) un pieņemti 170 apmeklētāji.

KNAB darbības rezultāti 2013. gadā pieejami šeit. Informatīvie ziņojumi par 2013.gadu šeit.