Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

AT Senāts atzīst KNAB lēmuma tiesiskumu saistībā ar ZZS pretlikumīgo ziedojumu atmaksu

29. Novembris, 2005.

Augstākās tiesas (AT) Senāta Administratīvo lietu departaments 2005.gada 29.novembrī atzina par nepamatotu un noraidīja Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) kasācijas sūdzību saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumu, ar kuru ZZS tika uzdots atmaksāt 2002.gadā pretrunā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumu saņemtos ziedojumus 29 100,00 latu apmērā. AT Senāta spriedums nav pārsūdzams.

KNAB ar 2004.gada 15.marta lēmumu uzdeva Partijai atmaksāt valsts budžetā trīs partijas saņemtos ziedojumus kopā 29 100 latu apmērā, jo minētie ziedojumi tika ieskaitīti partijas kontā, pārkāpjot Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma 6.panta trešās daļas noteikumus, proti - izmantojot trešo personu starpniecību. Faktu par minēto ziedojumu pretlikumību KNAB konstatēja krimināllietas, kas tika ierosināta par dokumentu viltošanu saistībā ar ZZS saņemtajiem ziedojumiem, ietvaros.

Ar KNAB lēmumu partijai tika uzdots atmaksāt pretlikumīgi saņemtos finanšu līdzekļus valsts budžetā. Šo lēmumu ZZS pārsūdzēja Administratīvajā rajona tiesā un tā apmierināja partijas sūdzību. Tomēr Administratīvā apgabaltiesa - apelācijas instancē un AT Senāta Administratīvo lietu departaments - kasācijas instancē to noraidīja, atzīstot KNAB lēmuma tiesiskumu.

Pirms tam visās trīs tiesu instancēs tika izskatītas arī Latvijas Zaļās partijas (LZP) un Centriskās partijas "Latvijas Zemnieku savienība" (LZS) sūdzības par KNAB lēmumiem uzdot atmaksāt pretrunā ar likumu saņemtos ziedojumus attiecīgi 6 445 latu un 55 120,80 latu apmērā. AT Senāta Administratīvo lietu departaments 2005.gada 7.jūnijā pēdējā - kasācijas instancē noraidīja LZP sūdzību un partija atmaksājusi valsts budžetā pretlikumīgos ziedojumus. Savukārt 2005.gada 22.novembrī pēdējā - kasācijas instancē noraidīja LZS sūdzību. Partija pretlikumīgos ziedojumus vēl nav atmaksājusi valsts budžetā.