Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Apspriež pretkorupcijas pasākumus veselības aprūpē

13. Janvāris, 2005.

KNAB priekšnieks Aleksejs Loskutovs 13.janvārī tikās ar veselības ministru Gundaru Bērziņu, lai apspriestu pretkorupcijas pasākumus veselības aprūpē, novēršot nelegālo maksājumu iespējas medicīnā, ieviešot juridisko atbildību par koruptīvām darbībām publisko pakalpojumu sniegšanas jomā un uzlabojot iepirkuma procedūras.

Tikšanās laikā abas puses pārrunāja veidojamās starpinstitūciju darba grupas sastāvu un uzdevumus, lai normatīvajos aktos noteiktu gan administratīvo, gan kriminālatbildību par nepamatotas atlīdzības pieprasīšanu, sniedzot publiskos pakalpojumus veselības aprūpē un izglītības jomā.

KNAB priekšnieks un veselības ministrs apsprieda arī pašreizējo situāciju veselības aprūpē un svarīgāko problēmu iespējamos risinājumus. KNAB vadība informēja G.Bērziņu par pārbaužu ietvaros visbiežāk konstatētajām korupcijas izpausmēm veselības aprūpē: dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana, rīkojoties ar valsts budžeta līdzekļiem, piemēram, iepirkumu procesā, ārstniecības iestāžu rīcībā esošo resursu izmantošanā, kā arī neoficiālu maksājumu pieprasīšana un pieņemšana par medicīnas pakalpojumu sniegšanu.

Savukārt G.Bērziņš iepazīstināja A.Loskutovu ar konstatētajiem faktiem ministrijas veiktajās pārbaudēs vairākās veselības aprūpes iestādēs, ka arī sniedza informāciju par Veselības ministrijas ietvaros plānotās pretkorupcijas un audita nodaļas izveides gaitu. Tās kompetencē būs finanšu audits un korupcijas riska analīze ārstniecības iestādēs.