Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB uzsāk kriminālprocesu par kukuļdošanu Valsts probācijas dienesta darbiniecei

5. Jūlijs, 2006.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturējis kādu privātpersonu par kukuļdošanu Valsts probācijas dienesta Rīgas teritoriālās struktūrvienības Sabiedrībā izciešamo sodu daļas vecākajai referentei.

Kriminālprocesa materiāli liecina, ka persona piedāvāja kukuli 140 latu apmērā, lai nebūtu jāpilda prokuratūras priekšraksts par piespriesto sodu krimināllietā - piespiedu darbs 140 stundas.

Saņemot kukuļa piedāvājumu, Valsts probācijas dienesta darbiniece nekavējoties ziņoja KNAB, kā rezultātā pēc kukuļa daļas nodošanas persona tika aizturēta.

KNAB izmeklētājs uzsācis kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 323.panta (Kukuļdošana) pirmajā daļā[1] paredzētā noziedzīgā nodarījuma.


[1] 323.pants. Kukuļdošana

(1) Par kukuļdošanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu nodošanu vai piedāvāšanu, ja piedāvājums pieņemts, personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai ja tās izdarījusi valsts amatpersona, vai arī ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.