Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB lūdz saukt pie kriminālatbildības zvērinātu tiesu izpildītāju

4. Jūlijs, 2006.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (turpmāk - KNAB) izmeklētājs 3.jūlijā nosūtījis prokuratūrai kriminālprocesa materiālus kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Rīgas apgabaltiesas zvērinātu tiesu izpildītāju (turpmāk - tiesu izpildītājs) par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Pierādījumu kopums dod pamatu uzskatīt, ka tiesu izpildītājs, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli, veica izpildu darbības pret parādnieku, kā rezultātā tam iestājušās smagas sekas, proti, nodarīts materiāls zaudējums Ls 50 000 apmērā.

Kriminālprocesa materiāli liecina, ka 2005.gada janvārī tiesu izpildītājs izpildu lietā veica parādniekam piederošās kustamas mantas - SIA kapitāldaļu otro izsoli, neievērojot Civilprocesa likuma prasības. Saskaņā ar Civilprocesa likuma 589.panta pirmās daļas nosacījumiem tiesu izpildītājs pasludina izsoli par nenotikušu, ja pircējs noteiktā termiņā nesamaksā visu summu, par kuru viņš mantu nosolījis, savukārt izmeklēšanas ietvaros tika konstatēts, ka tiesu izpildītājs bez tiesiska pamata nolēma izsoli turpināt. Turklāt par izsoles turpināšanu tika paziņots tikai dažiem, nevis visiem izsoles dalībniekiem.

Uzskatot, ka savākti pietiekami pierādījumi, KNAB izmeklētājs ierosina saukt pie kriminālatbildības aizdomās turēto tiesu izpildītāju pēc Krimināllikuma 318.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīga nodarījuma pazīmēm.[1][1] 318.pants. Dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana

(1) Par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz trim gadiem vai bez tā.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izraisījušas smagas sekas vai ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz pieciem gadiem vai bez tā.