Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Tiesa uzdod Latviešu partijai atmaksāt pretlikumīgos ziedojumus

13. Novembris, 2004.

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa apmierinājusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) 2004.gada 26.janvārī iesniegto prasību un noteikusi Latviešu partijai pienākumu atmaksāt pretrunā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma prasībām 2002.gadā saņemtos ziedojumus kopsummā 840 latu.

Tiesa konstatējusi, ka KNAB vairākkārt brīdinājusi Latviešu partiju par likuma prasību nepildīšanu un tai noteikusi pretlikumīgi saņemto finanšu līdzekļu atmaksāšanas termiņu. Vienlaikus spriedumā secināts, ka KNAB pamatoti iesniedzis tiesā prasību noteikt Latviešu partijai pienākumu atmaksāt pretlikumīgos ziedojumus, tādējādi tiesa par likumīgu atzinusi KNAB lēmumu par ziedojumu atmaksāšanu.

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas spriedums stājies likumīgā spēkā un Latviešu partijai līdz 16.novembrim jāatmaksā valsts budžetā 840 latu.

Veicot Latviešu partijas 2002.gadā saņemto ziedojumu pārbaudi, KNAB konstatēja, ka pretrunā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma prasībām saņemti ziedojumi kopsummā Ls 840 un līdz 2003.gada 15.jūlijam uzdeva tos pārskaitīt likumā noteiktajā kārtībā valsts budžetā. Pretlikumīgi saņemtie finanšu līdzekļi netika pārskaitīti arī pēc atkārtota brīdinājuma nosūtīšanas 2003.gada 21.jūlijā.

Saskaņā ar KNAB sastādīto administratīvā pārkāpuma Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa 2003.gada 11.septembrī uzlika naudas sodu partijas priekšsēdētājam A.Saliņam par KNAB prasības savlaicīgu neizpildīšanu, vienlaikus atzīstot, ka KNAB prasība atmaksāt pretrunā ar likumu saņemtos ziedojumus ir likumīga.

Pamatojoties uz tiesas lēmumu, 2003.gada 17.oktobrī Latviešu partijai atkārtoti tika noteikts pienākums atmaksāt pretlikumīgos ziedojumus, bet arī šī prasība netika izpildīta.