Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB aiztur personu par kukuļa došanu Valsts probācijas dienesta darbiniecei

10. Novembris, 2006.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2006.gada 7.novembrī aizturējis privātpersonu par 360 latu kukuļa došanu Valsts probācijas dienesta Rīgas teritoriālās struktūrvienības Piespiedu un sabiedriskā darba daļas darbiniecei.

Kriminālprocesa materiāli liecina, ka kāda notiesāta persona piedāvāja kukuli, lai tai nebūtu jāpilda tiesas spriedumā noteiktais sods - 200 stundu piespiedu darba.

Saņemot kukuļa piedāvājumu, Valsts probācijas dienesta darbiniece ziņoja KNAB, kā rezultātā pēc kukuļa nodošanas persona tika aizturēta.

KNAB izmeklētājs uzsācis kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 323.panta (Kukuļdošana) pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm[1].

2006.gada 9.novembrī KNAB izmeklētājs pieņēmis lēmumu atzīt personu par aizdomās turēto un piemērojis tai drošības līdzekli, kas nav saistīta ar brīvības atņemšanu.[1] 323.pants. Kukuļdošana

(1) Par kukuļdošanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu nodošanu vai piedāvāšanu, ja piedāvājums pieņemts, personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem.