Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB priekšnieks piedalās ANO Pretkorupcijas konvencijas dalībvalstu pirmajā konferencē

10. Decembris, 2006.

No 10. līdz 14.decembrim Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Aleksejs Loskutovs piedalās Jordānijā notiekošajā ANO Pretkorupcijas konvencijas dalībvalstu pirmajā konferencē, kuras mērķis ir sniegt pārskatu par konvencijas darbības pirmo gadu un apspriest turpmākos pasākumus cīņā pret korupciju.

ANO Pretkorupcijas konvencijas dalībvalstu pirmās konferences galvenās tēmas ir konvencijas prasību praktiskā ieviešana tās dalībvalstīs, noziedzīgā ceļā iegūto līdzekļu izsekošana, konfiscēšana un atgūšana, kā arī tehniskās palīdzības sniegšana dalībvalstīm cīņā pret korupciju. Konferences ietvaros tiks apspriestas arī tādas koruptīvas rīcības formas kā publiskā īpašuma izšķērdēšana, nelikumīgi iegūtas naudas legalizēšana, tiesvedības ietekmēšana,, kā arī pievērsta uzmanība starpvalstu tiesiskās palīdzības sniegšanai personu izdošanas un pierādījumu vākšanas jautājumos.

Konferences gaitā notiks arī vairāki forumi. KNAB priekšnieks A.Loskutovs piedalīsies pretkorupcijas iestāžu pārstāvju forumā. Latvijas delegācijas sastāvā konferencē piedalīsies arī Latvijas vēstnieks ANO, Eiropas Drošības un sadarbības organizācijā (EDSO) un citās starptautiskajās organizācijās Vīnē Aivars Vovers un Ārlietu ministrijas pārstāve Anete Stīpniece.

Izstrādājot Pretkorupcijas konvenciju - juridiski saistošo starptautisko pretkorupcijas dokumentu, ANO spēra pirmo soli cīņā pret korupciju tik plašā mērogā. ANO Pretkorupcijas konvenciju, kas spēkā stājās 2005.gada 14.decembrī, līdz šim ir parakstījušas jau 140 valstis, no tām 80 kļuvušas par konvencijas pilntiesīgām dalībvalstīm, t.sk. Latvija. Tādējādi starptautiskā sabiedrība apliecinājusi, ka vispārpieņemtie juridiskie instrumenti ir obligāts priekšnoteikums efektīvai pretkorupcijas cīņai visā pasaulē.

Atšķirībā no citiem starptautiskajiem dokumentiem ANO Pretkorupcijas konvencija nosaka daudzpusēju pieeju korupcijas problēmai - sākot ar korupcijas cēloņu un iespēju novēršanu, pretkorupcijas stratēģiju izstrādāšanu, sabiedrības iesaistīšanu cīņā pret korupciju un beidzot ar pretkorupcijas iestāžu izveidošanu, koruptīvas rīcības atzīšanu par noziedzīgu nodarījumu visās tās izpausmes formās, starptautisko sadarbību koruptīvu noziegumu novēršanā, izmeklēšanā un vainīgo tiesāšanā.

ANO Pretkorupcijas konvenciju Latvija parakstīja 2005.gada 19.maijā Ņujorkā un likumu par pievienošanai tai Saeima pieņēma 2005.gada 17.novembrī.

Sīkāka informācija par ANO Pretkorupcijas konvencijas dalībvalstu pirmo konferenci internetā - http://www.unodc.org/unodc/caccosp_2006.html un http://www.cspjordan.jo/.

Ar ANO Pretkorupcijas konvenciju var iepazīties KNAB mājas lapā Starptautisko dokumentu sadaļā.