Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Latvijā norisinās starptautiska konference par korupcijas novēršanas jautājumiem

26. Jūnijs, 2013.

No 26. līdz 27.jūnijam Jūrmalā norisinās ekspertu seminārs par korupcijas novēršanu „Efektīvi pasākumi korupcijas novēršanā un to praktiskā īstenošana. Institucionālā un nozaru līmenī”.

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) sadarbībā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Attīstības programmu (UNDP), Eiropas drošības un sadarbības organizāciju (OSCE) un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) Austrumeiropas un Centrālāzijas pretkorupcijas tīkla (ACN) ietvaros rīko ekspertu semināru, kura mērķis ir rast kopējus risinājumus pastāvošajām problēmām un tendencēm korupcijas novēršanā, lai sasniegtu labākus rezultātus praksē.

Semināri notiks četrās sesijās un to ietvaros tiks aplūkotas tādas tēmas kā:   pasākumi, kas tiek īstenoti, lai novērstu korupciju un šo pasākumu efektīva īstenošana, iestāžu un nozaru līmenī korupcijas risku pārvaldība, korupcijas novēršana izglītības un veselības aprūpes jomā, korupcijas novēršana un pārskatāmība valsts resursu sadalē. Katrā no sektoriem pēc ekspertu prezentācijām dalībniekiem būs iespējams aktīvi piedalīties darba grupās un konkrēto tēmu diskutēt apaļā galda diskusiju ietvaros. 

Ekspertu semināra ietvaros KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks dalīsies ar Latvijas pieredzi par korupcijas novēršanu veselības aprūpē, kā arī vadīs vienu no diskusijām par pasākumiem, kas tiek īstenoti, lai novērstu korupciju un šo pasākumu efektīvu īstenošanu. Savukārt biedrības "Sabiedrība par atklātību - Delna” padomes priekšsēdētāja Inese Voika vadīs darba grupu par korupcijas novēršanas politiku un korupcijas novēršanas īstenošanas plānu, Valsts kontroles padomes locekle Marita Salgrāve dalīsies pieredzē par korupcijas novēršanu un pārskatāmību valsts resursu sadalē un Izglītības un zinātnes ministra ārštata padomniece sabiedrības integrācijas jautājumos Liesma Ose vadīs diskusiju par korupcijas novēršanu izglītības un veselības aprūpes jomā.

Informējam, ka ACN regulāri rīko reģionālus ekspertu seminārus un šogad šāds seminārs norisinās Jūrmalā, kur piedalās pārstāvji no Albānijas, Armēnijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Bosnijas un Hercegovinas, Bulgārijas, Horvātijas, Igaunijas, bijušās Dienvidslāvijas Republikas Maķedonijas, Gruzijas, Kazahstānas, Kirgizstānas, Latvijas, Lietuvas, Moldovas, Mongolijas, Melnkalnes, Rumānijas, Krievijas, Serbijas, Slovēnijas, Tadžikistānas, Turkmenistānas, Ukrainas un Uzbekistānas.