Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB ar NVO pārstāvjiem diskutē par KNAB statusa iespējamajiem variantiem

11. Oktobris, 2013.

10.oktobrī notika Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Sabiedriskās konsultatīvās padomes (SKP) sēde, kurā KNAB priekšnieks informēja par paveikto šā gada pirmajā pusgadā un kopā ar NVO pārstāvjiem pārrunāja iespējamos KNAB statusa variantus.

Atklājot KNAB SKP 46.sēdi, KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks ne tikai apsveica padomes locekļus KNAB 11 gadu jubilejā, bet arī pateicās visiem tās dalībniekiem par ilgo gadu sadarbību, izteiktajiem un sniegtajiem priekšlikumiem, viedokļiem un arī kritiku.

KNAB priekšnieks J.Streļčenoks sēdes laikā klātesošos iepazīstināja ar KNAB darbības rezultātiem korupcijas novēršanas un apkarošanas jomā  2013.gada pirmajā pusgadā. Otrais sēdes darba kārtības punkts bija par koncepcijā „Par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja statusu” piedāvātajiem risinājumu variantiem. SKP locekļi aktīvi iesaistījās diskusijā par iespējamajiem KNAB statusa variantiem un sēdes beigās vienojās, ka jautājumā par KNAB neatkarību šobrīd būtu jāatstāj līdzšinējā situācija (tas, ka KNAB ir Ministru kabineta pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde), tomēr jāpilnveido konkrētas lietas normatīvajos aktos, piemēram iestādes finansiālās neatkarības un sociālo garantiju jautājumos.

Līdztekus sēdes laikā tika diskutēts par, iespējams, nepatiesiem ziedotājiem politiskām partijām. KNAB pārstāvji informēja, ka šobrīd tiek gatavoti grozījumi normatīvajos aktos attiecībā uz ziedotājiem, kas politiskajām partijām ziedo visus savus pēdējo trīs gadu ienākumus. Sēdes laikā tika uzsvērts, ka gadījumos, ja KNAB ir neatliekami risināmi jautājumi, kas neiegūst politisko atbalstu, lai nodrošinātu to virzīšanu apstiprināšanai, KNAB ir jāiesaista SKP. Padomes locekļi aicināja šādas iniciatīvas izskatīt SKP sēdē, jo atbalsta gadījumā viņi sniegtu nepieciešamo atbalstu to tālākai virzībai apstiprināšanai.

KNAB SKP izveidota 2004.gadā ar mērķi nodrošināt sabiedrības pārstāvju līdzdalību korupcijas novēršanas politikas veidošanā, īstenošanā un sabiedrības izglītošanā.