Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

LTRK un KNAB aicina piedalīties konferencē "Lobēšana - starp mītiem un realitāti"

18. Maijs, 2010.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) š.g. 20.maijā organizē interešu pārstāvniecības jautājumiem, lobēšanai un tās tiesiskajiem aspektiem veltītu konferenci – diskusiju „Lobēšana – starp mītiem un realitāti”. Konference norisināsies Rīgas Ekonomikas augstskolas (Strēlnieku iela 4a, Rīga) Sorosa auditorijā, tās sākums plkst. 09:00.

„Darbs pie LTRK „Uzņēmēju plāna 2010” izstrādes apliecināja, ka uzņēmēju vidū jautājums par vienādiem, vienlīdzīgiem spēles noteikumiem visiem komercdarbības vides „spēlētājiem” ir ārkārtīgi aktuāls, uzņēmēji to Plānā izvirzījuši kā otro nacionālo prioritāti, kas sasniedzama vidējā termiņā – līdz 2014.gadam,” uzsver Ž.Jaunzeme – Grende, bilstot, ka tas rosinājis LTRK uzrunāt KNAB konferences organizēšanā, kurā padziļināti diskutēt par lobēšanu un tās tiesiskā regulējuma iedzīvināšanu Latvijā.

„Skaidra lobēšanas tiesiskā regulējuma trūkums šobrīd mazina sabiedrības ticību tam, ka lobēšana var būt likumīga darbība”, uzskata Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Normunds Vilnītis.

„Ja normatīvajos aktos būtu precīzi definēts, kas ir lobēšana, un iestādēm būtu noteikts pienākums publicēt informāciju par konsultācijām ar lobētājiem, tas ļautu vieglāk novilkt robežšķirtni starp tiesisku rīcību un nozieguma izdarīšanu”, atzīst KNAB priekšnieks, secinot, ka tad arī lēmējvarā notiekošie procesi kļūtu pārskatāmāki un saprotamāki sabiedrībai.

Konferencē tiks aplūkoti tādi jautājumi kā: kas ir lobēšana, kas interešu pārstāvniecība un kādēļ par tām jārunā? Kur velkama robeža starp tiesisku lobēšanu un prettiesisku tirgošanos ar ietekmi? Kāda ir starptautiskā pieredze lobēšanas jautājumos un ko no tās var mācīties Latvija? Kā izpaužas lobēšana dažādos varas gaiteņos? Kādas ir lobēšanas tiesiskā regulējuma ieviešanas problēmas Latvijā, kā tās risināt? Konferences otrajā daļā paredzēta paneļdiskusija.

Konferenci atklās LTRK valdes priekšsēdētāja Ž.Jaunzeme – Grende un KNAB priekšnieks Normunds Vilnītis. Konferencē uzstāsies un diskusiju raisīs - Providus pētniece Iveta Kažoka, Corporate and Public Management Consulting valdes loceklis Māris Sprindžuks, Finanšu ministrijas Budžeta departamenta direktora vietnieks Mārtiņš Krieviņš, Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Rasma Pīpiķe, Mediju Tilts Klientu direktors Filips Rajevskis, zvērinātu advokātu biroja LAWIN Kļaviņš & Slaidiņš advokāte Elīna Girne – Bērziņa, KNAB Korupcijas novēršanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece un LTRK valdes loceklis, Stratēģijas direktors Daniels Pavļuts.

Konferencē aicināti piedalities politiķi, valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, ekonomisti, akadēmiķi - lobisma jautājumu pētnieki, uzņēmēji u.c. interesenti. Dalība pasākumā - bez maksas.