Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Par likuma prasību nepildīšanu tiesa aptur RAA darbību

21. Janvāris, 2005.

Par Politisko organizāciju (partiju) likuma prasību nepildīšanu tiesa apturējusi politiskās organizācijas "Republikas Atbalstīšanas Apvienība" (RAA) darbību uz sešiem mēnešiem.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa apmierinājusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (turpmāk - Birojs) prasību un uzlikusi RAA par pienākumu divu nedēļu laikā no sprieduma stāšanās likumīgā spēkā iesniegt likumā noteikto zvērināta revidenta atzinumu par finansiālo un saimniecisko darbību 2003.gadā.

Līdz 2004.gada 1.martam RAA nebija iesniegusi zvērināta revidenta atzinumu par finansiālo un saimniecisko darbību, tādējādi pārkāpjot Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma prasības.

Lai gan atbilstoši likuma prasībām Birojs nosūtīja rakstveida brīdinājumu par pienākumu pildīt likuma prasības un atbildību to neievērošanā, zvērināta revidenta atzinumu par finansiālo un saimniecisko darbību 2003.gadā RAA nebija iesniegusi līdz tiesas sēdei 2005.gada 10.janvārī.

Saskaņā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumu Birojam uzlikts pienākums ierosināt politiskās organizācijas darbības apturēšanu tiesas ceļā, ja tā mēneša laikā pēc brīdinājuma nosūtīšanas neiesniedz likumā prasītās ziņas.