Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB informēs par pārkāpumiem 2009.gada vēlēšanu kampaņā

21. Janvāris, 2010.

Pirmdien, 25.janvārī notiks Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja preses konference, kurā mediju pārstāvji tiks informēti par konstatētajiem partiju finansēšanas noteikumu pārkāpumiem pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņā 2009.gadā un veiktajiem pasākumiem atklāto pārkāpumu novēršanai.

Saistībā ar priekšvēlēšanu kampaņu 2009.gadā partijām bija vienkāršota savas finansiālās darbības atspoguļošanas kārtība. Pirmo reizi partijām nebija jāsniedz priekšvēlēšanu perioda izdevumu deklarācijas un paziņojumi par plānotajiem vēlēšanu izdevumiem, bet tikai vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācija 30 dienu laikā pēc vēlēšanām.

Būtiskas izmaiņas bija skārušas arī priekšvēlēšanu aģitācijas un vēlēšanu kampaņu finansēšanas tiesisko regulējumu:

  • saīsināts priekšvēlēšanu periods no 270 līdz 120 dienām;
  • palielināts pieļaujamo priekšvēlēšanu aģitācijas tēriņu apmērs;
  • ierobežojums attiecināts tikai uz atsevišķām priekšvēlēšanu izdevumu pozīcijām (reklāmas izvietošana, pasta izdevumi, labdarības pasākumu finansēšana un sponsorēšana).

Nozīmīgākais jauninājums 2009.gada priekšvēlēšanu kampaņā – normatīvajos aktos tika definētas t.s. trešās personas, noteiktas to tiesības un pienākumi, kā arī to priekšvēlēšanu aģitācijai izmantojamo līdzekļu maksimālais apmērs.

Preses konferencē piedalīsies KNAB priekšnieks Normunds Vilnītis, priekšnieka vietnieks Alvis Vilks un Politisko organizāciju finansēšanas kontroles nodaļas vadītāja Inga Soloveja.

Preses konference notiks 25.janvārī plkst. 11:00, Rīgas Juridiskās augstskolas Senāta zālē, Alberta ielā 13 (ieeja no Strēlnieku 4a caur Rīgas Ekonomikas augstskolas ēku).

Ar partiju iesniegtajām deklarācijām var iepazīties KNAB mājas lapas sadaļā "Partiju deklarācijas".