Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret trīs Rīgas domes darbiniekiem par kukuļošanu

1. Septembris, 2006.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētājs lūdzis uzsākt kriminālvajāšanu pret Rīgas domes (RD) Īpašuma atsavināšanas pārvaldes amatpersonu, kas pieprasīja un pieņēma 12 600 latu kukuli no kādas privātpersonas, lai nodrošinātu zemes gabala nodošanu privatizācijai.

Uzsākt kriminālvajāšanu ir lūgts vēl pret trīs personām: divām RD (Satiksmes un transporta lietu komitejas un Pilsētas īpašuma un privatizācijas lietu komitejas) darbiniecēm - par starpniecību kukuļošanā, kā arī vienu privātpersonu - par kukuļdošanu.

KNAB rīcībā esošie materiāli liecina, ka 2005.gada decembrī kāds uzņēmējs ar lūgumu atrisināt jautājumu par viņa firmai iznomāto zemes gabalu vērsies pie savas paziņas - RD Satiksmes un transporta lietu komitejas darbinieces, kura vispirms ieteikusi vērsties pie RD Īpašuma atsavināšanas pārvaldes amatpersonas un vēlāk arī nodrošinājusi kukuļa nodošanu, iesaistot RD Pilsētas īpašuma un privatizācijas lietu komitejas darbinieci.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka trīs dienas pirms attiecīgā jautājuma izskatīšanas RD Pilsētas īpašuma un privatizācijas lietu komitejas sēdē uzņēmējs nodeva vienam no starpniekiem pieprasīto kukuli. Savukārt kukuļa pieprasītājs to paņēma pēc attiecīgā lēmuma pieņemšanas RD komitejas sēdē.

Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka RD Satiksmes un transporta lietu komitejas darbinieces rīcībā ir saskatāmas arī Krimināllikuma 179.panta (Piesavināšanās) pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmes: amatpersona piesavinājusies tai uzticētās viedkartes (iebraukšanas atļaujas Vecrīgā), nododot un pārdodot tās personām, kuras nav RD amatpersonas vai darbinieki.