Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB aizturējis personu par kukuļa piesavināšanos

12. Decembris, 2005.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2005.gada 7.decembrī aizturējis 1960.gadā dzimušo personu O. par kukuļa piesavināšanos.

Kriminālprocesa materiāli liecina, ka persona O., ievietojot sludinājumu internetā, piedāvāja palīdzību iegūt autovadītāja apliecību. Veicot kriminālprocesu noskaidrots, ka aizdomās turētā persona par atlīdzību 600 latu apmērā piedāvāja uzņemties starpnieka lomu saistībā ar vadītāja apliecību prettiesisku iegūšanu, nekārtojot teorētisko eksāmenu un praktisko transportlīdzekļa vadīšanu.

Pierādījumu kopums dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka persona O. ir pieprasījusi kukuli it kā nodošanai valsts amatpersonai par prettiesisku darbību veikšanu, bet faktiski kukuli piesavinājusies.

Persona aizturēta pēc kukuļa daļas 300 latu saņemšanas. 2005.gada 9.decembrī tai piemērots drošības līdzeklis - nodošana policijas uzraudzībā.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros KNAB izmeklētājs pieņēmis lēmumu personu O. atzīt par aizdomās turēto Krimināllikuma 321. panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā.[1][1] 321.pants. Kukuļa piesavināšanās

(1) Par kukuļa piesavināšanos, ko persona saņēmusi nodošanai valsts amatpersonai vai ko tā pieņēmusi, uzdodoties par valsts amatpersonu, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar mantas konfiskāciju, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.