Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB uzsāk kriminālprocesu saistībā ar 1 300 eiro kukuļa piesavināšanos

28. Februāris, 2012.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2012.gada janvārī uzsācis kriminālprocesu pret kādu juristu saistībā ar kukuļa pieprasīšanu nodošanai valsts amatpersonai un tā piesavināšanos.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka kādā civillietā iesaistīta persona bija vērsusies pēc juridiskās palīdzības pie jurista, kurš ieinteresēto personu pārliecinājis dot kukuli ar viņa starpniecību tiesu varas pārstāvim par labvēlīgu nolēmumu šajā lietā. Izmeklēšanā noskaidrots, ka juridisko pakalpojumu sniedzējs ir saņēmis naudu 1 300 eiro apmērā.

Kriminālprocesā iegūtie pierādījumi ir pietiekami, lai š.g. februārī KNAB izmeklētājs atzītu juristu par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 321.panta pirmās daļas – par kukuļa piesavināšanos.

Aizdomās turētajai personai piemēroti vairāki drošības līdzekļi – policijas uzraudzība un aizliegums izbraukt no valsts.

__________________________________________

321.pants. Kukuļa piesavināšanās

(1) Par kukuļa piesavināšanos, ko persona saņēmusi nodošanai valsts amatpersonai vai ko tā pieņēmusi, uzdodoties par valsts amatpersonu, —
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar mantas konfiskāciju, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.