Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB brīdina partiju par pieļaujamā priekšvēlēšanu izdevumu apmēra pārsniegšanu

28. Maijs, 2013.

Šā gada 28.maijā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja brīdinājumu vienai politiskajai partijai par pieļaujamā priekšvēlēšanu izdevumu apmēra pārsniegšanu.

Šobrīd viena politiskā partija ir pārsniegusi limitētos aģitācijas izdevumus un sasniegusi 104,37%, t.i., noslēgusi līgumus par summu, kas pārsniedz likumā noteikto pieļaujamo priekšvēlēšanu izdevumu apmēru visu veidu reklāmas izvietošanai, labdarības pasākumu finansēšanai un sponsorēšanai. KNAB rīcībā esošā informācija liecina, ka konkrētā politiskā spēka līdzšinējā priekšvēlēšanu aģitācija nav veikta par summu, kas pārsniedz tam noteikto pieļaujamo priekšvēlēšanu izdevumu apmēru.

Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 28.pants nosaka, ka gadījumos, ja politiskā partija vai to apvienība noslēgusi līgumus par summu, kas pārsniedz likumā noteikto pieļaujamo priekšvēlēšanu izdevumu apmēru, tad KNAB priekšnieks izsaka brīdinājumu. Gadījumos, ja KNAB konstatē, ka politiskā partija vai to apvienība jau ir veikusi priekšvēlēšanu aģitāciju par summu, kas pārsniedz likumā noteikto pieļaujamo priekšvēlēšanu izdevumu apmēru, tad KNAB priekšnieks pieņem lēmumu par aizliegumu veikt turpmāko aģitāciju par maksu.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu  par priekšvēlēšanu izdevumu apmēra ierobežojumu neievērošanu politiskā partija vai to apvienība var tikt saukta pie administratīvas atbildības. Ja KNAB konstatēs, ka kāda no politiskajām partijām vai to apvienībām ir pārsniegusi priekšvēlēšanu izdevumu apmēru, tad atbilstoši Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma 10.panta 21daļai, KNAB priekšnieks uzdos attiecīgajai politiskajai partijai vai to apvienībai 30 dienu laikā ieskaitīt valsts budžetā finanšu līdzekļus tajā apmērā, kas atbilst pārsniegtajam priekšvēlēšanu izdevumu apmēram.