Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Apstiprināta kārtība, kādā KNAB publisko informāciju par partiju biedru naudām

16. Novembris, 2010.

Ministru kabinets (MK) 16.novembra sēdē apstiprināja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sagatavotos MK noteikumus, kas nosaka kārtību, kādā partijas iesniedz un KNAB publisko politisko organizāciju (partiju) un to apvienību gada pārskatus, vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas un ziņojumus par dāvinājumiem (ziedojumiem), kā arī iestāšanās naudu un biedru naudu.

MK noteikumi sagatavoti saistībā ar 10.jūnijā pieņemtajiem Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma grozījumiem, kas paredz partijas biedru naudās un iestāšanās naudās iemaksāto finanšu līdzekļu publisku deklarēšanu. Turpmāk partijām reizi ceturksnī būs jāsniedz un KNAB jāpublisko internetā informācija par iestāšanās naudām un biedru naudām, kuru kopsumma kalendārajā gadā vienam partijas biedram pārsniedz vienu minimālo mēnešalgu (180 latu 2010.gadā). Līdz šim likums paredzēja tikai informācijas publiskošanu par partiju saņemtajiem ziedojumiem, gada pārskatiem, kā arī vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijām.

Saskaņā ar valdības apstiprināto kārtību, informācija par iestāšanās naudu un biedru naudu, kuru kopsumma kalendārajā gadā vienam politiskās organizācijas (partijas) biedram no gada sākuma pārsniedz vienu minimālo mēnešalgu, tiek publicēta reizi ceturksnī. Šāda kārtība atvieglos politisko partiju atbildīgo darbinieku noslodzi, gatavojot ziņojumus par biedru iestāšanās naudu un biedru naudu, jo apkopojamās informācijas apjoms tiek dalīts četros pārskatos kalendārā gada laikā.

Noteikumi tiks īstenoti esošā finansējuma ietvaros, tāpēc papildu finansējums no valsts budžeta nav nepieciešams. Tāpat arī netiks izveidotas papildu amata vietas KNAB un netiks veidotas jaunas institūcijas vai struktūrvienības, kā arī paplašinātas to funkcijas.

____________________

MK noteikumu projekts "Kārtība, kādā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs publicē politisko organizāciju (partiju) gada pārskatus, vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas, ziņojumus par dāvinājumiem (ziedojumiem) un ziņojumus par biedru iestāšanās naudu un biedru naudu"