Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB par kukuļa izspiešanu aiztur Drošības policijas darbinieku

1. Jūnijs, 2005.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizdomās par 250 latu kukuļa izspiešanu aizturējis Drošības policijas sevišķi svarīgu lietu inspektoru.

Kukulis 250 latu apmērā izspiests no kādas personas, lai pret to netiktu ierosināta krimināllieta. Par kukuļa izspiešanas faktu persona ziņoja KNAB Ziņojumu centram.

Saskaņā ar Valsts drošības iestāžu likumu, saņemot ģenerālprokurora piekrišanu, KNAB aizturēja Drošības policijas darbinieku 2005.gada 31.maijā Latvijas Kriminālprocesa kodeksa 120.panta kārtībā.

Krimināllieta ierosināta pēc Krimināllikuma 320.panta trešās daļas.[1][1] 320.pants. Kukuļņemšana

(1) Par kukuļa pieņemšanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, to piedāvājuma apzināti prettiesisku pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona pati vai ar starpnieku, par kādas darbības izdarīšanu vai neizdarīšanu kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai lielā apmērā vai ja kukulis pieprasīts, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu.

(3) Par šā panta pirmajā un otrajā daļā paredzētajām darbībām, ja tās saistītas ar kukuļa izspiešanu vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, -
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu.