Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Seminārs mediju pārstāvjiem par priekšvēlēšanu aģitācijas izvietošanu

22. Aprīlis, 2010.

Lai skaidrotu raidorganizāciju un preses izdevumu pienākumus attiecībā uz priekšvēlēšanu aģitācijas izvietošanu pirms Saeimas vēlēšanām 2010.gada 2.oktobrī, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 28.aprīlī plkst. 15:00 organizē izglītojošu semināru plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem.

Seminārā uzstāsies KNAB Politisko organizāciju finanšu kontroles nodaļas amatpersonas, kas skaidros likumā "Par priekšvēlēšanu aģitāciju pirms Saeimas vēlēšanām un Eiropas Parlamenta vēlēšanām" noteiktās prasības:

  • ja raidorganizācija vai preses izdevums vienojies ar politisko partiju, to apvienību, atsevišķu deputāta kandidātu vai ar politiskajām partijām un to apvienībām nesaistītu personu par priekšvēlēšanu aģitācijas materiāla izvietošanu, ne vēlāk kā nākamajā darbdienā pēc līguma noslēgšanas vai izmaiņu veikšanas noslēgtajā līgumā jānosūta Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam paziņojums par paredzamo priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu;
  • preses izdevums līdz 2010.gada 6.maijam nosūta Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam publiskošanai internetā priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumus. Raidorganizācijas minētos izcenojumus nosūta Nacionālajai radio un televīzijas padomei, kas šo informāciju publisko savā mājaslapā internetā.

Seminārs notiks Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja konferenču zālē, Brīvības ielā 104 k-2, no plkst. 15:00 līdz 17:00.
Dalībai seminārā lūdzam pieteikties līdz 27.aprīlim pa tālruni 67356189.