Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB informē par personai noteikto aizliegumu izvietot turpmāko priekšvēlēšanu aģitāciju

15. Septembris, 2011.

Kontrolējot aģitācijas ierobežojumu ievērošanu priekšvēlēšanu periodā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) konstatējis, ka ar politiskajām partijām un to apvienībām nesaistīta persona ir veikusi priekšvēlēšanu aģitāciju par summu, kas pārsniedz likumā noteikto izdevumu apmēru – 3 000 latu par reklāmas izvietošanu.

Saskaņā ar likumā noteikto KNAB publicē informāciju par pieņemto lēmumu aizliegt personai veikt turpmāko priekšvēlēšanu aģitāciju par maksu.

Priekšvēlēšanu periodā veicot pārbaudes par izvietotās reklāmas materiālu atbilstību likumā „Par priekšvēlēšanu aģitāciju pirms Saeimas vēlēšanām un Eiropas Parlamenta vēlēšanām” noteiktajām prasībām, KNAB secinājis, ka LNT izvietotais interneta portāla www.puaro.lv reklāmas klips ir uzskatāms par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu minētā likuma izpratnē. Ņemot vērā, ka pretēji likuma prasībām minētajā reklāmā nav norādīts, ka tā ir priekšvēlēšanu aģitācija un kas apmaksājis tās izvietošanu, televīzijā izvietotais klips ir atzīts par slēpto priekšvēlēšanu aģitāciju, kas ar likumu ir aizliegta. Tādējādi, izvērtējot administratīvās lietas ietvaros iegūtos pierādījumus, lietas dalībnieku paskaidrojumus, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes sniegto atzinumu, KNAB secinājis, ka SIA „Freedomlab” veikusi slēpto priekšvēlēšanu aģitāciju, vienlaikus pārkāpjot arī ar politiskajām partijām nesaistītajām personām pieļaujamo izdevumu apmēru priekšvēlēšanu aģitācijai.

Saskaņā ar likumā noteikto pienākumu KNAB ir pieņēmis lēmumu par aizliegumu SIA „Freedomlab” veikt turpmāk plānoto priekšvēlēšanu aģitāciju par maksu.

KNAB lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā. Pieteikuma iesniegšana tiesā neaptur šā lēmuma darbību.