Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Par likuma prasību nepildīšanu tiesa aptur „Reformu savienība” darbību

30. Janvāris, 2008.

Par Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma prasību nepildīšanu tiesa apturējusi politiskās organizācijas „Reformu savienība” (RS) darbību uz sešiem mēnešiem, uzliekot tai pienākumu iesniegt finansiālās darbības deklarāciju par 2006.gadu.

Tiesa atzinusi, ka politiskā organizācija nav izpildījusi likuma prasības un arī pēc Biroja brīdinājumu nosūtīšanas nav iesniegusi ikgadējo finansiālās darbības deklarāciju, zvērināta revidenta atzinumu un gada pārskatu par 2006.gadu. Tiesas spriedumā konstatēts, ka ir pietiekams pamats apturēt RS darbību uz sešiem mēnešiem un uzdod tai novērst minētos likuma pārkāpumus divu nedēļu laikā no sprieduma spēkā stāšanās dienas.

Atbilstoši Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma prasībām līdz 2007.gada 1.martam RS bija jāiesniedz Birojā ikgadējo finansiālās darbības deklarāciju, zvērināta revidenta atzinumu un gada pārskatu par 2006.gadu. Kaut gan atbilstoši likumam Birojs nosūtīja vairākus rakstveida brīdinājumus par pienākumu pildīt likuma prasības un atbildību to neievērošanā, minētos dokumentus RS nebija iesniegusi līdz tiesas sēdei 2008.gada 10.janvārī.

Saskaņā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumu Birojam uzlikts pienākums ierosināt politiskās organizācijas darbības apturēšanu tiesas ceļā, ja tā mēneša laikā pēc brīdinājuma nosūtīšanas neiesniedz likumā prasītās ziņas.