Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB buklets palīdzēs sabiedrībai atpazīt amatpersonu pārkāpumus

19. Oktobris, 2010.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sagatavojis un izdevis informatīvo materiālu – bukletu ar koruptīvu darbību skaidrojumu un aicinājumu informēt KNAB par iespējamiem korupcijas gadījumiem.

Bukletā sniegtā informācija skaidro KNAB darbības jomas un palīdzēs sabiedrībai atpazīt iespējamos pārkāpumus amatpersonu darbībā. Vēršot uzmanību, ka KNAB cīņa pret korupciju nav iespējama bez sabiedrības atbalsta, KNAB aicina ikvienu iedzīvotāju un valsts pārvaldes vai pašvaldības darbinieku informēt par darbībām vai aizdomīgiem darījumiem, no kuriem amatpersonas gūst nepelnītu labumu.

KNAB arī izdevis pastkarti, kurā izmantots 2009.gadā notikušā skolēnu radošo darbu konkursa "Nosūti sveicienu amatpersonai!" godalgotais darbs – 17 gadīgā Dzintara Veica zīmējums „Korumpēta indivīda cikls”. Darba autors pastkartē simboliski atspoguļo cilvēka dzīvi trīs situācijās – kad vēl neesi korumpēts, kad jau esi korumpēts un ja tevi pieķer korupcijā.

Pastkarti iedzīvotāji varēs nosūtīt valsts amatpersonām, vēršot uzmanību uz koruptīvu darbību sekām.

Iestādes un citi interesenti aicināti saņemt bukletus un pastkartes Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā Rīgā, Brīvības ielā 104, k-2, iepriekš zvanot pa tālruni 67356174.

Pašvaldībām pastkartes un bukleti pieejami arī Latvijas Pašvaldību savienībā Rīgā, Mazajā Pils ielā 1 un Pašvaldību mācību centrā Rīgā, Biķernieku ielā 4.

Ar citiem KNAB izstrādātajiem informatīvajiem materiāliem iespējams iepazīties www.knab.gov.lv sadaļā Publikācijas.