Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB aiztur VP GKrPP nodaļas priekšnieku par kukuļa piesavināšanos

15. Janvāris, 2007.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2007.gada 12.janvārī par kukuļa daļas piesavināšanos aizturējis Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes (VP GKrPP) nodaļas priekšnieku.

Kriminālprocesa materiāli liecina, ka VP GKrPP nodaļas priekšnieks pieprasījis 35 000 latu lielu kukuli it kā nodošanai KNAB darbiniekam. Pēc kukuļa daļas 20 000 latu saņemšanas viņš tika aizturēts. Kukulis tika pieprasīts, lai kukuļa devēja interesēs panāktu drošības līdzekļa maiņu kādā prokuratūras lietvedībā esošā kriminālprocesā.

KNAB izmeklētājs uzsācis kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 321.panta (Kukuļa piesavināšanās) otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm. VP GKrPP nodaļas priekšnieks atzīts par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 318.panta (Dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana) otrajā daļā un 321.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm.[1]

2007.gada 14.janvārī aizdomās turētajai personai Latgales priekšpilsētas tiesa piemērojusi drošības līdzekli - apcietinājumu.


[1] 321.pants. Kukuļa piesavināšanās

(1) Par kukuļa piesavināšanos, ko persona saņēmusi nodošanai valsts amatpersonai vai ko tā pieņēmusi, uzdodoties par valsts amatpersonu, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar mantas konfiskāciju, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.

(2) Par kukuļa piesavināšanos, ko valsts amatpersona saņēmusi nodošanai citai valsts amatpersonai vai ko tā pieņēmusi, uzdodoties par citu valsts amatpersonu, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai ar mantas konfiskāciju.

318.pants. Dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana

(1) Par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz trim gadiem vai bez tā.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izraisījušas smagas sekas vai ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā, -

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena gada līdz pieciem gadiem vai bez tā.