Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB rosina saukt pie kriminālatbildības Rīgas GPP Ceļu policijas amatpersonu

29. Februāris, 2008.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētājs nosūtījis prokuratūrai kriminālprocesa materiālus, ierosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret Rīgas pilsētas Galvenās policijas pārvaldes Ceļu policijas nodaļas priekšnieka vietnieku par kukuļņemšanu.

Kriminālprocesa ietvaros noskaidrots, ka Ceļu policijas amatpersona 2006.gada decembrī savā darba kabinetā pieņēmusi kukuli par to, lai izbeigtu lietvedību kādā administratīvā pārkāpuma lietā saistībā ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu.

KNAB rīcībā esošā informācija dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka, pēc kukuļa pieņemšanas Ceļu policijas nodaļas priekšnieka vietnieks nodeva kukuļa devējam jau sagatavotu iesnieguma projektu, ko vēlāk autovadītājs parakstīja un iesniedza Ceļu policijas nodaļā. Uz paša sagatavotā iesnieguma pamata aizdomās turētā Ceļu policijas amatpersona pieņēma lēmumu izbeigt administratīvo lietvedību.

KNAB izmeklētājs uzskata, ka Ceļu policijas amatpersona, kuras pienākumos ir izskatīt administratīvās lietas, likuma pārkāpēja interesēs pretlikumīgi pieņemot labvēlīgu lēmumu un atbrīvojot viņu no administratīvās atbildības, ar savām darbībām faktiski veicināja ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu no satiksmes dalībnieku puses.

Turklāt amatpersona ir rīkojusies pretēji policijas darbinieka pienākumiem un uzdevumiem, graujot sabiedrības uzticību Valsts policijai kopumā, kā arī paužot vienaldzīgu attieksmi pret ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem un valsts līmenī rīkotajām akcijām par drošu braukšanu.

Uzskatot, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā ir savākti pietiekami pierādījumi, KNAB izmeklētājs ierosina uzsākt kriminālvajāšanu pret Rīgas pilsētas Galvenās policijas pārvaldes Ceļu policijas nodaļas priekšnieka vietnieku par kukuļņemšanu (Krimināllikuma 320.panta pirmā daļa), bet pret privātpersonu – par kukuļdošanu (KL 323.panta pirmā daļa).[1]

Abām aizdomās turētajām personām KNAB izmeklētājs piemērojis ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus.

Kā ziņots iepriekš, viena kriminālprocesa materiālus saistībā ar Rīgas pilsētas Galvenās policijas pārvaldes Ceļu policijas amatpersonu iespējamajām noziedzīgajām darbībām KNAB izmeklētājs nosūtīja prokuratūrai 2007.gada augustā. Šajā lietā ir apsūdzētas un patlaban tiek tiesātas 13 personas.

----------------------------------------------------------------------

[1] 320.pants. Kukuļņemšana

(1) Par kukuļa pieņemšanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, to piedāvājuma apzināti prettiesisku pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona pati vai ar starpnieku, par kādas darbības izdarīšanu vai neizdarīšanu kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, –

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

323.pants. Kukuļdošana

(1) Par kukuļdošanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu nodošanu vai piedāvāšanu, ja piedāvājums pieņemts, personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, –

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem.