Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB izmeklētājs maina drošības līdzekli Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta amatpersonai

13. Novembris, 2012.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētājs aizdomās par atkārtotu kukuļņemšanu turētajai Rīgas domes (RD) Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldes amatpersonai grozījis 19.septembrī tiesas piemēroto drošības līdzekli apcietinājumu, nosakot tai ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus.

KNAB izmeklētājs uzskata, ka ir mainījies apcietinājuma piemērošanas pamats, un secinājis, ka turpmāko izmeklēšanas darbību traucēšanas iespēja ir mazinājusies, ņemot vērā, ka apcietinājuma piemērošanas laikā ir veiktas tās neatliekamās procesuālās darbības, kuru norisi izmeklēšanas sākumposmā varēja traucēt aizdomās turētā RD amatpersona.

Lai novērstu aizdomās turētās RD amatpersonas iespējamo izvairīšanos no izmeklēšanas un tiesas, kā arī iespējamo pretdarbību kriminālprocesa izmeklēšanai un tai uzlikto procesuālo pienākumu nepildīšanu un, ievērojot likumā noteikto samērīguma principu, KNAB izmeklētājs atzinis par iespējamu piemērot citus drošības līdzekļus – drošības naudu, aizliegumu izbraukt no valsts, aizliegumu tuvoties noteiktām personām un apmeklēt RD Mājokļu un vides departamenta telpas, kā arī aizliegumu pildīt jebkādus amatus RD departamentā.

KNAB izmeklētāja lēmums ir pieņemts 12.novembrī un izpildei nodots cietuma priekšniekam, par to paziņots arī Rīgas domei.

2012.gada 17.septembrī uzsāktā kriminālprocesa ietvaros pašlaik tiek izvērtēti 12 gadījumi, kuros notikusi kukuļošana saistībā ar pašvaldības dzīvokļu īres tiesību iegūšanu Rīgas pilsētā. Tāpat pirmstiesas izmeklēšanā tiek apzinātas arī citas iespējamo noziedzīgu nodarījumu epizodes un kukuļošanā iesaistītās personas. Kopš informācijas publiskošanas par uzsākto kriminālprocesu KNAB Ziņojumu centrā tika saņemti 20 iesniegumi un zvani uz KNAB bezmaksas uzticības tālruni 8000 20 70.