Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB atzīst par aizdomās turēto Valsts dzelzceļa tehniskās inspekcijas amatpersonu

9. Februāris, 2011.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2011.gada janvārī uzsācis kriminālprocesu par Valsts dzelzceļa tehniskās inspekcijas (VDzTI) amatpersonas prettiesiskajām darbībām saistībā ar kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu no kādas akciju sabiedrības pārstāvja.

Patlaban KNAB rīcībā esošie pierādījumi liecina, ka bijušais VDzTI galvenais inspektors, būdams valsts amatpersona, 2010.gada decembrī ar citas personas starpniecību pieprasīja kukuli Ls 8 000 apmērā par nepamatota lēmuma pieņemšanu par akciju sabiedrībai piederošas lokomotīves atbilstību tehniskās ekspluatācijas noteikumiem. 2011.gada janvārī VDzTI amatpersona ar starpnieka palīdzību pieņēma daļu (Ls 1 150) no pieprasītā kukuļa.

Uzskatot, ka iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, KNAB izmeklētājs VDzTI galveno inspektoru atzinis par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 320.panta trešās daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona. Savukārt starpnieks atzīts par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 322.panta pirmās daļas par starpniecību kukuļošanā.

Patlaban aizdomās turētajiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, t.sk. valsts amatpersona atstādināta no amata pienākumu pildīšanas.

___________________________

320.pants. Kukuļņemšana

(1) Par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona pati vai ar starpnieku par kādu jau izdarītu likumīgu vai nelikumīgu darbību vai pieļautu bezdarbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, neatkarīgi no tā, vai pieņemtais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, —
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt divdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz diviem gadiem vai bez tā.

(2) Par kukuļa vai tā piedāvājuma pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona pati vai ar starpnieku pirms kādas likumīgas vai nelikumīgas darbības izdarīšanas vai neizdarīšanas kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, neatkarīgi no tā, vai pieņemtais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, —
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz trim gadiem vai bez tā.

(3) Par šā panta pirmajā vai otrajā daļā paredzētajām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai lielā apmērā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja kukulis pieprasīts, —
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem vai bez tā.

322.pants. Starpniecība kukuļošanā

(1) Par starpniecību kukuļošanā, tas ir, darbībām, kas izpaužas kā kukuļa vai tā piedāvājuma nodošana no kukuļdevēja kukuļņēmējam, —
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.