Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Trauksmes cēlēja ziņojums Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

KNAB veic pirmstiesas izmeklēšanu par kukuļošanu 4,3 miljonu eiro apmērā

15. Februāris, 2011.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesa ietvaros atzinis vairākas personas par aizdomās turētajām saistībā ar iespējamu Rīgas pašvaldības amatpersonu kukuļošanu, ko ar starpnieku palīdzību veikušas Vācijas autobūves koncerna Daimler AG meitas uzņēmuma "EvoBus GmbH" amatpersonas.

Kriminālprocess ierosināts 2010.gadā pēc Krimināllikuma 24.nodaļā "Noziedzīgi nodarījumi valsts institūciju dienestā" paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm par to, ka Vācijas autobūves koncerna Daimler AG meitas uzņēmuma "EvoBus GmbH" amatpersonas laikā no 2002.gada jūlija līdz 2006.gada decembrim par 117 autobusu "Mersedes Benz" iegādes organizēšanu Rīgas pašvaldības vajadzībām, izmantojot personu un firmu starpniecību, nepamatoti paaugstināja iepirkuma cenu un nelikumīgi ieguva līdzekļus nelikumīgiem maksājumiem valsts amatpersonām par iepirkuma nodrošināšanu.

Patlaban konstatēts, ka kukuļošanas starpnieki saņēmuši nodošanai, iespējams, Rīgas pašvaldības amatpersonām vairāk nekā 4,3 miljonus eiro.

Izmeklēšana tiek veikta sadarbībā ar Vācijas Federatīvās Republikas Štutgartes prokuratūras un Bādenes-Virtembergas policijas amatpersonām, kuri veic izmeklēšanu par rūpnīcas "Mercedes Benz" autobusu nozares bijušajiem darbiniekiem saistībā ar kukuļdošanu ārvalstu valsts amatpersonām.

2010.gada decembrī izmeklējamās darbības kriminālprocesā tika kvalificētas kā kukuļņemšana, starpniecība kukuļošanā, kukuļdošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana.

Kriminālprocesa ietvaros veiktas vairākas izmeklēšanas darbības, tostarp vairākas kratīšanas Latvijā un ārvalstīs.

Uzskatot, ka iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, patlaban KNAB izmeklētājs vairākas personas atzinis par aizdomās turētajām par dažādiem ar kukuļošanu saistītiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Vienam aizdomās turētajam ar Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas lēmumu 14.februārī piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.