Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Jaunietes gandarītas par iespēju vērot KNAB vadības ikdienu

12. Februāris, 2014.

Šodien,12.februārī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) viesojās divas „ēnas”, kas, sekojot KNAB priekšnieka vietnieces Ilzes Jurčas ikdienas darbiem, guva plašāku ieskatu par KNAB darbu. Šogad „ēnas” bija Anta Nikonova no Ludzas pilsētas ģimnāzijas 12. klases un Paula Stašaite no Alsungas vidusskolas 10.klases.

Tiekoties ar KNAB „ēnām”, I. Jurča izteica gandarījumu par jauniešu izvēli ēnot KNAB un novēlēja būt aktīvām vērotājām, kā arī gūt atbildes uz saviem jautājumiem par KNAB.

Jaunietēm bija iespēja iepazīties ar KNAB dažādām struktūrvienībām un personālu, viņu veicamo darbu. „Ēnas” apmeklēja KNAB Ziņojumu centru un nopratināšanas telpu, tikās ar izmeklētājiem. Kā arī pašām bija jāatbild uz dažiem jautājumiem par to, cik daudz viņas zina par korupciju.

„Ēnu” dienas kārtībā bija arī Saeimas apmeklējums. Te „ēnas” piebiedrojās Saeimas deputātu „ēnām”, un viņām bija iespēja deputātu vietās sēžu zālē uzklausīt Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas stāstīto par parlamenta ikdienas darbiem, kā norit sēdes, cik paklausīgi un disciplinēti ir deputāti.

Noslēdzoties Ēnu dienai, jaunietes atzina, ka ir gandarītas par iespēju iepazīties ar KNAB amatpersonām un klātienē iepazīt viņu ikdienas darbu. Jaunietes uzsvēra, ka ir pārsteigtas par amatpersonu lielo darba apjomu un atbildību.

KNAB jau otro gadu pēc kārtas piedalās Ēnu dienā un sniedz iespēju vairākiem jauniešiem, kurus interesē iestādes darbs un cīņa ar korupciju, ielūkoties KNAB ikdienas darba aizkulisēs.

 

Informāciju sagatavoja:
Laura Dūša
KNAB galvenā speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr:67356174;26334462
Laura.Dusa@knab.gov.lv