Konsultāciju tālrunis 8000 20 70 Pirmdien - Piektdien no 8.30 līdz 17.00 Ziņot par pārkāpumu

Aktualitātes

Tiesa atstāj spēkā KNAB lēmumu par pretlikumīgo ziedojumu atmaksu

21. Janvāris, 2005.

Administratīvā apgabaltiesa 21.janvārī noraidījusi Latvijas Zaļās partijas (LZP) sūdzību par KNAB lēmumu, ar kuru par pretlikumīgiem tika atzīti saņemtie ziedojumi 6 445 latu apmērā un uzdots tos atmaksāt valsts budžetā.

KNAB priekšnieks Aleksejs Loskutovs atzīst, ka ir gandarīts par Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, atzīstot acīmredzamu faktu, ka Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā noteiktās KNAB kontroles tiesības nozīmē arī biroja tiesības pieprasīt partijām likuma prasību izpildi, respektīvi, pretlikumīgi saņemto ziedojumu atmaksu.

Veicot LZP iesniegtās 2002.gada finansiālās darbības deklarācijas un saņemto ziedojumu likumības un patiesuma pārbaudi, KNAB konstatēja, ka ziedojumi 6 445 latu apmērā saņemti pretrunā ar Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumu, t.i. saņemti skaidrā naudā partijas kasē. Ar KNAB lēmumu partijai tika uzdots atmaksāt šos līdzekļus valsts budžetā.

Ar Administratīvās rajona tiesas spriedumu LZP sūdzība par KNAB lēmumu tika atzīta par pamatotu un apmierināta. Uzskatot, ka pirmās instances tiesas spriedums par KNAB lēmuma atcelšanu ir nepamatots un nepilnīgs, KNAB to pārsūdzēja pilnā apmērā.